Маніпуляція і клікбейт російської пропаганди на клікбейтному заголовку у Deutsche Welle про танки Leopard – Без Брехні
Фактчек

Маніпуляція і клікбейт російської пропаганди на клікбейтному заголовку у Deutsche Welle про танки Leopard

Як зробити пропагандистський вкид про те, що з танками Leopard, які союзники надали Україні в рамках «танкової коаліції» – все погано? Інколи пропагандистам достатньо прочитати відверто клікбейтний заголовок у поважному європейському чи американському виданні. Такому, наприклад, як Deutsche Welle. Бо саме видання, фактично підказало кремлівським інформаційним посіпакам «тему» для вкиду. Про деталі інсинуацій – далі у матеріалі.

 

Днями пропагандистські телеграм-канали, а за ними і мережа сайтів-сміттярок та низка російських так званих медіа поширили пости і публікації із заголовками на кшталт: «Немецкие «Леопарды», поставленные Украине, преподнесли Киеву неожиданный сюрприз», «Почти все «Леопарды», поставленные Украине, вышли из строя», «Практически все немецкие такни в Украине вышли из строя».

Як не дивно – а це реально буває дуже не часто – деякі пропагандистські ресурси посилаються із дійсним лінком на публікацію у визнаному німецькому виданні Deutsche Welle. Деякі ж російські сміттярки просто вказали, що джерело такої інформації саме німецьке ЗМІ. І що ще не менш цікаво – у самому виданні така стаття дійсно опублікована і вона розміщена на сайті медіа практично із таким самим заголовком, як і у пропагандистів: «Почти все «Леопарды», поставленные Украине, вышли из строя». http://surl.li/ovlax

Тож в чому полягає маніпуляція?

Так, дійсно Deutsche Welle трохи клікбейтнуло із таким заголовком – і саме тому пропагандисти з легкістю і задоволенням підхопили його – хоча суть опублікованого матеріалу зовсім інша. Про що ж мова у матеріалі? У матеріалі дійсно піднімається важлива для України тема – ремонту та відновлення німецької техніки. А саме:

«…із поставлених Німеччиною Україні Leopard-2A6, лише невелика частина залишається боєздатною, тому експерт партії «зелених» з військового бюджету Себастіан Шефер закликав негайно вжити заходів для їх ремонту. «На жаль, доводиться констатувати, що лише дуже невелика частина поставлених Україні танків залишається придатною до бойових дій. Ремонт триває дуже довго, тому що на ремонтному заводі у Литві не вистачає комплектуючих», – цитує 2 січня, агентство dpa, лист Шефера, спрямоване оборонним концернам Rheinmetall та KMW наприкінці 2023 року.

Шефер разом із міністром оборони ФРН Борисом Пісторіусом до католицького Різдва відвідав завод у Литві. «Настала термінова необхідність вжити заходів, щоб покращити ситуацію із запчастинами», – наголосив експерт партії «зелених» у своєму посланні»…

Тобто зради немає. Просто неквапливі європейці почали нарешті усвідомлювати непросту ситуацію, що дуже добре для нас, і закликають до рішучих дій на рівні Міністра оборони Німеччині і експерта з оборонного бюджету. Тобто офіційних осіб, які безпосередньо впливають на ситуацію. Тож можна констатувати, що в цілому фон матеріалу як для України позитивний – наші партнери бачать проблему (а це вже 50% її вирішення) і починають щось робити.

До того ж проблема, яка обговорюється полягає не у поганій якості танків, а у їх обслуговування та ремонту – питаннях які по великому рахунку є робочими. Бо техніка експлуатується у складних бойових умовах, виконує бойові завдання, попадає під обстріли. Тому ремонт і відновлення – звичайні речі. Тож пропагандисти спробували просто «замилити» очі, поширивши клікбейт з клікбейту, який не відображає реальної суті матеріалу.

Але слід звернути увагу на те, як самі пропагандисти цим поширенням викрили свої ж попередні вкиди про те, що знищували «Леопарди» і саме у модифікації Leopard-2A6 – пачками. Бо ні одне з пропагандистських видань, яке поширили публікацію Deutsche Welle не заперечило факт того, що всі 18 Leopard-2A6, які поставлені Україні, досі у строю (хоча в потребують ремонту)! Всі як папуги повторили тезу: «Из 18 танков Leopard-2A6, поставленных Германией Украине, лишь небольшая часть остается боеспособной».

Ніхто не написав, що, наприклад, 10 (не дай Боже) знищено армією рф, і лише частина з решти – залишається боєздатною».

Ще цікава деталь, якою пропагандисти зманіпулювали. У Deutsche Welle йде мова лише про модифікацію Leopard-2A6. А фейкороби кремля спробували масштабувати ситуацію на всі німецьки танки Leopard.

Хоча всього Україні заплановано поставити 80 танків модифікацій 2A4, 2А5 та 2A6. Причому Leopard-2A6 складає всього чверть із цієї кількості. http://surl.li/ovlri

Так само пропагандисти на фоні роздмухування проблеми аж із 18 танками Leopard Української армії, чомусь не згадали, що за крайні три місяці 2023 року російські окупанти втратили тільки знищеними 1281 танк: у жовтні – 521 одиницю, у листопаді – 341, у грудні – 419. http://surl.li/ovluh

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja