Маніпуляція і неправда пропаганди про те, що студентів Харкова «вигнали» збирати кошти для ЗСУ – Без Брехні
Фактчек

Маніпуляція і неправда пропаганди про те, що студентів Харкова «вигнали» збирати кошти для ЗСУ

Російська пропаганда веде регулярну роботу по оббріхуванню та очорненню будь-яких громадських ініціатив, які відбуваються в Україні. Днями російськи сміттярські телеграм-канали з широкою аудиторією поширили повідомлення, що нібито студентів харківських вишів «вигнали» збирати кошти для Збройних сил України. Що відбувалося насправді і де брехала і маніпулювала пропаганда – далі у матеріалі.

 

«Харьковские вузы выгнали студентов для сбора средств для ВСУ… Подобные акции прокатились по всей Украине. Их цель – отъем части местных бюджетов для нужд ВСУ», – саме так (мова оригіналу) подають ситуацію російські пропагандисти і ілюструють повідомлення фото та відео із молодими людьми із плакатами, що стоять на площі Свободи.

У цьому короткому вкиді пропагандисти зачепили і спробували зманіпулювати і перебрехати одразу декілька подій і тем.

Щодо акції у Харкові, то вона дійсно відбулася у суботу і пройшла на площі Свободи. У переважній більшості в ній прийняли участь молодь і навіть підлітки. Проте, звичайно мітингувальників туди ніхто не виганяв і це не перша подібна акція – як у Харкові, так і в Україні загалом.

«У Харкові знову декілька десятків людей вийшли на всеукраїнську акцію протесту «Гроші на ЗСУ», яка проходить багатьма містами України на вихідних. У соцмережах повідомляють, що у центрі міста на майдані Свободи, перед будівлею ХОВА зібралися люди з плакатами та прапорами, які скандують гасло «Гроші на ЗСУ», а також вимагають від місцевої та обласної влади припинити спрямовувати бюджетні кошти на благоустрій міст Харківщини та почати повною мірою допомагати Збройним Силам України. Багато хто з плакатами на площі – це дружини, діти та родичі військовослужбовців, а також просто небайдужі українці. Вони тримають плакати із написами: «Кладете бруківку, а ЗСУ кладуть життя», «Гроші на ЗСУ!», «Досить красти життя наших воїнів», «Терехов, де ППО?». Акція розпочалася на майдані Свободи навпроти будівлі Харківської обласної військової адміністрації», – повідомляють місцеві видання. http://surl.li/mwovi

Такі громадські акції проходили у багатьох містах України, коли журналісти та активісти почали виявляти, що значні кошти місцевих бюджетів витрачаються на невиправдані ремонти та будівництва. Так наприклад, в Одесі акції відбулися 28 серпня, також вона проходила на День міста 2 вересня, у понеділок 4 вересня та 9 вересня, ще 16 вересня та 23 вересня. Під час пікету 27 вересня, який проходив у день засідання міськради, протестувальників запросили до зали та дали можливість висловитися біля трибуни. Пікети також проходили у жовтні — 7 жовтня та 21 жовтня. Про це повідомляло Суспільне. http://surl.li/mwozz

Тобто пропагандисти у частині опису самого заходу перебрехали мету всеукраїнської громадської ініціативи, яка спрямована не на «збирання» коштів для потреб армії, а на контроль над недоцільним використанням коштів з місцевих бюджетів і спрямуванням їх на потреби ЗСУ. Відповідно мова йде про бюджетні кошти, а не про благодійні збори чи донати.

Щодо меседжу пропагандистів про «их цель – отъем части местных бюджетов для нужд ВСУ» – то дану тему вони експлуатують і перебріхують вже не раз.

Нагадаємо, що мова йде про зміни до бюджету, коли Мінфін вирішив перерозподілити ту частину податку на доходи із фізосіб, яку нараховують до місцевих бюджетів із зарплатні військових частин, приписаних до громад.

Якщо простіше, податки військових, які раніше йшли до бюджету міста, до якого приписана військова частина, тепер будуть надходити до загального бюджету країни. Їх планували поділити між Держспецзв’язку та Мінстратпромом – тобто частину пустити безпосередньо на дрони, а частину – на виробництво зброї в цілому. Втім, тут поки повної ясності немає, але про «кишені Зеленського», про які пишуть пропагандисти, не йдеться в принципі – гроші мають піти на армію. Про це ми детально писали у своєму матеріалі, який можна прочитати за посиланням: http://surl.li/mwpbf

Тож тут мова, знов же таки не йде про те, що кошти кудись заберуть. Мова про їх доцільний перерозподіл і спрямування.

ВИСНОВКИ

Пропагандисти вкотре вдалися до перебріхування як суті громадських ініціатив, так і змісту законів, які є в Україні.

Подібна риторика кремлівських інформаційних посіпак направлена на дискредитацію суспільних акцій, демонстрацію того, що ситуація в Україні із фінансуванням ЗСУ настільки погана, що кошти забирають з регіонів у «простих людей».

Таким чином пропагандисти намагаються додатково продемонструвати те, що чи не всі дії для підтримки ЗСУ – насильницькі, не підтримуються пересічними українцями і є примхами влади.    

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja