Маніпуляція і неправда речниці мзс рф захарової, що заборона трансляції чотирьох російських медіа у ЄС – це утиски свободи слова – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція і неправда речниці мзс рф захарової, що заборона трансляції чотирьох російських медіа у ЄС – це утиски свободи слова

Рада ЄС 17 травня прийняла рішення призупинити мовлення на території Європейського Союзу чотирьох російських, а саме: Voice of Europe, «РИА Новости», «Известия» та «Российская газета». http://surl.li/tswmf

Кремлівський мзс в особі речниці цього відомства – захарової – миттєво відреагував на такі діє європейців. Представники рф звинуватили Європейський Союз в тому, що такий кроку «продолжение практики политической цензуры, тотальной зачистки информационного пространства от любых альтернативных западным нарративам точек зрения» і що «в Евросоюзе не скрывают, что в основе этого грубейшего нарушения прав на свободный доступ к информации и попыток замолчать правду лежат исключительно политические мотивы». Що відбувалося насправді і як мотивувала заборону Рада ЄС – далі у матеріалі.

 

Щоб зрозуміти як мотивувала Рада ЄС своє рішення –  варто переглянути оригінал заяви. Бо за словами речниці мзс кремля захарової може скластися враження, що у визнають, що це утиски свободи слова, але, мовляв, вони вимушені це зробити: «в Евросоюзе не скрывают, что в основе этого грубейшего нарушения прав на свободный доступ к информации и попыток замолчать правду лежат исключительно политические мотивы».

В оригіналі прес-релізу, який опубліковано на сайті Ради ЄС і він є у відкритому доступі зазначено наступне: «Рада вирішила призупинити трансляцію в Європейському Союзі ще чотирьох ЗМІ, які поширюють і підтримують російську пропаганду та агресивну війну проти України: «Голосу Європи», «РИА Новости», «Известия» та «Російська газета».

Ці засоби масової інформації перебувають під постійним прямим чи опосередкованим контролем керівництва Російської Федерації та відіграють важливу роль у розгортанні та підтримці агресивної війни Росії проти України та дестабілізації сусідніх країн.

Відповідно до Хартії основних прав, узгоджені сьогодні заходи не перешкоджатимуть цільовим ЗМІ та їхнім співробітникам здійснювати в ЄС діяльність, окрім телемовлення, дослідження та інтерв’ю.

Російська Федерація бере участь у систематичній міжнародній кампанії маніпулювання засобами масової інформації та інформації, втручання та серйозного спотворення фактів, щоб виправдати та підтримати свою повномасштабну агресію проти України, а також посилити свою стратегію дестабілізації сусідніх країн, і ЄС та його держав-членів. Зокрема, діяльність з пропаганди, маніпулювання інформацією та втручання неодноразово та послідовно була спрямована проти Української держави та її влади, громадян України, а також європейських політичних партій, особливо під час виборів, а також проти громадянського суспільства, шукачів притулку, росіян етнічні меншини, гендерні меншини та функціонування демократичних інституцій в ЄС та його державах-членах…» http://surl.li/tswmf

Як можна зрозуміти із контексту документу:

  • Рада ЄС мотивує своє рішення тим, що зазначені медіа системно поширюють російську пропаганду і тим підривають і суспільні настрої, і політичний устрій не тільки в Україні, а й у ЄС;
  • Рада ЄС констатує, що діє виключно у правовому полі і не забороняє представниками тих же медіа проводити іншу медійну роботу окрім мовлення та трансляцій.

Тож можна констатувати, що речниця мзс кремля в чергове маніпулює дійсними фактами і поширює неправду – «приписує» об’єкту свого коментаря ті дії і факти, які ним не були здійснені.

Слід нагадати, що офіційні представники ЄС та розслідувачі часто і неодноразово наголошували на викритті фактів впливу російської пропаганди у країнах Європейського союзу, розгортанні цілої мережі проросійських інформаційних мереж, які поширювали чутки, наративи російської пропаганди.

Під час Європейського економічного конгресу у Катовицях у квітні  президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що

Європа розуміє загрозу з боку росії, яка намагається усілякими способами діяти всередині ЄС і ззовні, аби встановити свій контроль над європейським континентом. У протидії росії, ЄС захищає себе й Україну.

Фон дер Ляєн підкреслила, що зараз Європу заливає дезінформація й маніпуляції з боку росії, що має сприяти послабленню підтримки України. Останніми тижнями спостерігається багато кібератак, дезінформації, гібридних атак, довгострокових шпигунських кампаній, спрямованих проти країн ЄС.

«Метою усіх цих атак є розбрат у наших суспільствах, дії зсередини, руйнація наших кордонів. Відтак солідарність важлива. Відповідаючи на цю загрозу, я завжди підтримую ЄС, оскільки саме Євросоюз буде готовий захищати наше верховенство права, захищаючи Україну і Європу», – наголосила президент Єврокомісії. http://surl.li/tutjb

Також на початку квітня керівник департаменту культури та комунікацій Міністерства закордонних справ Німеччини Ральф Бесте в інтервʼю Financial Times заявив, що російська пропаганда роками якщо не десятиліттями будувала систему впливу на соціум та політиків у Європі.

Не зважаючи на те, що після повномасштабного вторгнення європейські системи інформаційного захисту значно посилили свої позиції, рф вперто і наполегливо веде діяльність по проникненню у європейський інфопростір для поширення свої вливів та наративів.  Дезінформаційні кампанії пропагандистської машини кремля, спрямовані на підрив підтримки України, останнім часом стають дедалі масштабнішими, майстернішими та непомітнішими. http://surl.li/tutkb

У своїй публікації ми також повідомляли, що після того як президент Франції Емануель Макрон почав активно просувати серед лідерів Європи думку про можливість доправити війська в Україну, російська пропагандистська машина розгорнула потужну компанію з дезінформації, яка направлена суто проти Макрона та його дружини.  «Кампанія, націлена на Францію, доводить, що декларовані російські «традиційні цінності» не що інше, як фасад, що приховує потворну реальність женоненависництва, мови ненависті та жорстоку дискримінацію меншин. Таку інформацію опублікували фахівці європейського ресурсу щодо протидії дезінформації. Euvsdisinfohttp://surl.li/sgdkh

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Район. Берислав” в рамках проекту «Консолідація діяльності учасників Мережі регіональних проектів з протидії дезінформації для боротьби з російською пропагандою із застосуванням сучасних, популярних форматів контенту та мультиплікація перевіреного контенту на вразливі групи української аудиторії».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja