Маніпуляція про агітацію вступу до ЗСУ на церемонії вручення нагород родинам загиблих   – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХарківщина

Маніпуляція про агітацію вступу до ЗСУ на церемонії вручення нагород родинам загиблих  

Цього разу фейкороби повідомили, що харківські військкомати на церемоніях вручення нагород родинам загиблих військових агітують вступати до лав ЗСУ. Фейкороби наголошують, що на заході навмисно показали агітаційний ролик для залучення кандидатів на службу. У дописі також апелюють до совісті працівників ТЦК та СП, повідомляючи про недоречність ролика. Насправді ця новина є маніпуляційною.

 

Так, спочатку ми перевірили інформацію про сам відеоролик. З’ясували, що на екрані показали запис пісні гурту «Воплі Відоплясова» — «Марш Нової Армії». Гурт випустив пісню 5 грудня 2017 року, в День Збройних Сил України.

Як повідомляють автори, ідея створення Маршу української армії виникла в Олега Скрипки під час фронтових концертів, в момент вшанування пам’яті воїнів, загиблих напередодні від ворожого мінометного вогню.

Цей запис, уривок якого також називають «Молитвою українського націоналіста», дійсно використовують під час вшанування пам’яті загиблих бійців. Зокрема, його промовляли в процесі вшанування загиблих захисників Азову.

Щодо самого заходу: 19 березня у Харкові відбулася церемонія вручення державних нагород сім’ям загиблих військовослужбовців Збройних Сил України.

Більшість присутніх — це військові та жінки, що, ймовірно, є рідними загиблих. Жодних третіх осіб, присутніх на заході як глядачі, немає.

Згідно з українським законодавством, родичі загиблих військовослужбовців внаслідок російської агресії звільняються від мобілізації.

Це підтверджує тезу, що потреби проводити «агітацію» вступу до лав ЗСУ на такому заході немає. Ця новина є вигадкою фейкоробів, що націлена дискредитувати мобілізаційну кампанію в Україні, зокрема в Харкові.

 

Матеріал підготовлено проектом Gwara Media http://surl.li/fifko в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja