Маніпуляція про те, що Андрій Хливнюк виступив проти мобілізації – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція про те, що Андрій Хливнюк виступив проти мобілізації

Регулярно ті чи інші артисти висловлюються про мобілізацію, звісно ж їх в першу чергу хвилює доля колєг. Позиції відрізняються залежно від того, чи в армії цей співак сам. Так нещодавно Піанобой (Дмитро Шуров, який не служить) заявив, що в артистів має бути бронь, бо це люди, яких неможливо ніким замінити.
А вчора нібито й співак Андрій Хливнюк, дійсний командир відділення бойових безпілотників, заявив, що не вважає посилення мобілізації необхідним. Принаймні саме з такими сенсаційними заголовками вийшли деякі таблоїди на кшталт ТСН. З заголовків інших видань виходило цілком протилежне: “Не чекайте повісток, мусимо перемогти або загинути.”

То хто ж неправильно почув слова співака чи вирвав їх з контексту?

Всі посилаються на останнє інтервʼю співака виданню DW, яке він дав перебуваючи на благодійних гастролях в Німеччині.

Між іншим, там журналістка запитала наступне:
“Зараз в Україні розгорілася дискусія вже декілька місяців щодо мобілізації, що її треба посилювати, і відповідний законопроєкт скоро може бути прийнятий. Як ви ставитеся до цього? Чи підтримуєте посилення мобілізації?”

Андрій Хливнюк дійсно відповів: “Я не вважаю, що це необхідно”.

На цій цитаті і зробили свої заголовки прихильники “не створених для війни”. І це просте висмикування з контексту, бо далі співак продовжив свою думку: “Я думаю, що треба добровольцями йти на фронт”. Тобто він не за те, щоб чоловіки більше не йшли на війну, а навпаки, за те, щоб йшли добровільно.

На зауваження журналістки, що добровольців та черг у військкомати вже немає, Хливнюк відповів, що, шкода, тоді мобілізація – це необхідність. Та дав пораду не чекати повісток, а вже обирати собі підрозділи, які вам подобаються, іти і працювати.

“Якщо ви військовозобов’язані певного віку такого, вам дозволяє здоров’я, ідіть захищайте своїх доньок, сестер від зґвалтувань, своїх мам від вбивств, свої хати від розграбувань, від розбомблення. Що тут дивного? Що тут такого? Я не розумію”, – ставить риторичне запитання рядовий Нацполіції Андрій Хливнюк.

Прикметно, що Хливнюк вже не вперше пояснює своє ставлення до мобілізації і воно не змінилося: “Не треба чекати мобілізації. Ми маємо опанувати хоча б одну військову професію, наприклад, забезпечення війська. І не треба чекати, коли тебе поставлять на блокпост, в окоп чи в штаб. Треба зрозуміти, до чого в кожного лежить серце та які напрямки можуть опанувати. І займатися цим вже прямо зараз.”

“Тому і є навчання, тому не можна, я вважаю, взяти людину непідготовлену і кинути в бій. Від неї просто не буде жодного толку, що вона там трагічно загине, перемога ближчою не стане”.

Хливнюк ще в грудні звертався до чоловіків призовного віку з тим же закликом:
“Це війна. Так сталося, що на нашу країну, сім’ю напали. Нема кому, окрім нас. Треба йти і робити цю роботу. Кажу ж, не чекайте, поки до вас в спортзал прийдуть, спортсмени мої хороші. Самі йдіть, шукайте, чим ви зможете в цій війні знадобитися”.

Тобто позиція Андрія була і залишається незмінною. Але деякі ЗМІ вирішили хайпонути на темі мобілізації

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту “Брехунець”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja