Маніпуляція про те, що канцлер Німеччини Олаф Шольц вимагає продовження мобілізації в Україні – Без Брехні
Фактчек

Маніпуляція про те, що канцлер Німеччини Олаф Шольц вимагає продовження мобілізації в Україні

Російська пропаганда продовжує просувати наратив про буцімто «зовнішнє / західне управління» в Україні. Так, днями пропагандистський телеграм-канал «Пересвет» поширив допис про те, що нібито канцлер Німеччини Олаф Шольц «вимагає продовження мобілізації в Україні». У чому тут маніпуляція, пояснюємо далі.

 

Меседжі про те, що Україна є нібито іграшкою в руках «західних кураторів» і насправді сама як країна нічого не вирішує, є частими у російському пропагандистському інфополі. Цього разу на підтвердження своїх наративів росіяни наводять цитату німецького канцлера. Далі текст із допису мовою оригіналу: «Щольц требует продолжения мобилизации. Если украинцы перестанут защищаться, это будет конец Украины», – заявил Шольц».

Пропагандасти не зазначають, коли були сказані ці слова і в якому контексті.

Насправді Олаф Шольц дійсно говорив, що «якщо українці перестануть захищатися, це буде кінець України». Однак дана цитата є вирваною із загальної промови і тому несе зовсім інший сенс.

Ці слова Шольц сказав на пресконференції з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо, що відбулася  24 січня 2024 року. http://surl.li/pxemf

На сторінці Федерального уряду Німеччини є текстова трансляція цієї пресконференції. http://surl.li/pxelv

Під час свого вступного слова Шольц висловився про війну Росії проти України, яка, за його словами, «спрямована проти самого існування України як суверенної держави».

«Ви всі знаєте імперські та історично сліпі заяви та писання Путіна та російського керівництва в цілому. На цьому тлі я б застеріг від думки, що продовження цієї жахливої війни відбувається лише через брак мови між Москвою та Києвом. Безумовно, напередодні 24 лютого 2022 року дискусій не бракувало, лише в Мінському та Нормандському форматах відбулося понад 200 зустрічей. Результат ми всі знаємо: брутальний і незаконний напад Росії на всю Україну.

Жодна країна так не прагне миру, як Україна. Але після двох років війни ми також повинні визнати, що легкого вирішення проблеми немає. У будь-якому випадку президент Росії Путін може припинити цю війну в будь-який момент. Але якщо українці перестануть захищатися – це буде кінець України. Тому Путін має вивести війська з України та прокласти шлях до тривалого та справедливого миру», – сказав Шольц.

«Kein Land sehnt sich mehr nach Frieden als die Ukraine. Aber nach zwei Jahren Krieg müssen wir auch erkennen, dass eine einfache Lösung nicht in Sicht ist. Der russische Präsident Putin kann diesen Krieg jedenfalls jederzeit beenden. Aber wenn die Ukrainerinnen und Ukrainer aufhören, sich zu verteidigen, ist es das Ende der Ukraine. Es liegt daher an Putin, Truppen aus der Ukraine zurückzuziehen und den Weg für einen dauerhaften und gerechten Frieden zu ebnen», – в оригіналі німецькою.

Тож, судячи із контексту, стає зрозуміло, що канцлер Німеччини у своїй промові не вимагає продовження мобілізації (читай – війни), а навпаки – закликає Путіна вивести війська з України та припинити війну. Пропагандисти ж вирвали речення із промови та подали його у своїх звичних наративах про те, що це начебто Захід напав на Росію, вимагає продовження війни і його нібито не цікавить мирне врегулювання війни.

Окрім того, пропагандисти зачіпають також тему мобілізації, щоб залякати українське суспільство і запевнити, що війна триватиме довго – «до останнього українця».

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja