Маніпуляція про те, що «прикриваючись ґендерною рівністю», Рада Європи просуває ЛҐБТ-пропаганду в Україні – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція про те, що «прикриваючись ґендерною рівністю», Рада Європи просуває ЛҐБТ-пропаганду в Україні

Рада Європи ініціювала конкурс пропозицій від організацій громадського суспільства для сприяння ґендерної рівності в Україні, проте в російському інфопросторі, зокрема у медіа та соціальних мережах, розповсюджується інформація, що цей конкурс нібито є прикриттям для кампанії з пропаганди ЛҐБТ, але ніяк не спрямований на захист прав жінок.

Рада Європи збирається просувати в Україні «ґендерну рівність». Для цього некомерційні організації отримують до 15 тисяч євро для розповсюдження літератури, організацію виставок та експозицій. На думку експертів, фінансування ґендерної повістки має конкретну мету – переформатування цінностей матриці українців: «Вся ця ґендерна повістка виступає в ролі прикриття для кампаній з пропаганди ЛҐБТ. Рахунок йде не на десятки, а вже на сотні різних «ґендерів».

 

18 червня 2024 року на сайті  російської пропагандистської багатомовної телекомпанії «RT», що орієнтована на закордонну аудиторію, з’явилася новина під заголовком: «Эксперимент над целым народом»: как Совет Европы собирается продвигать на Украине гендерное равенство». Саме ж повідомлення в першій частині цитує інформацію від 17 червня 2024 року про конкурс пропозиції від організації громадського суспільства для сприяння ґендерної рівності в Україні, що опублікована на сайті Офісу Ради Європи в Україні.

Однак у підсумку публікації з’являються експертні думки голови Євразійського аналітичного клубу Микити Мендковича та політолога Олександра Дудчака, які вкладають негативний для прихильників дій російської влади контекст.

«Мова йде про заміну цінностей, йде поетапна заміна фундаментальних установок, лежить в основі громадських стосунків. Вся ця ґендерна повістка виступає в ролі прикриття для компаній з пропаганди ЛҐБТ. Рахунок йде не на десятки, а вже на сотні різних “ґендерів”. Українці тут – як підпільні кролики Западу, який ставить експеримент над цілим народом», – RT взяло кінцівку цієї цитату голови клубу у заголовок новини, що надало їй негативного емоційного забарвлення.

Зазначимо, що Микита Мендкович є головою клубу та адміністратором однойменної сторінки у Facebook, де він активно публікує дописи про «конфликт, развязанный Западом конфликт на Украине» та надає «базовые факты», стверджуючи, що Росія не починала війну в Україні, а просто відреагувала на обстріли Ростовської області 19 лютого 2022 року. Крім того, він називає російську агресію «защитой русскоязычного большинства в Украине от порабощения». Дотримуючись наративів російської пропаганди, «експерт» не надає підтвердження своїм словам.

Щодо другого коментатора, то Олександр Дудчак працює в російській недержавній організації «Інститут країн СНД», основною ціллю якої є визначення та підтримка російських інтересів на території колишнього СРСР.

«Під виглядом ґендерної рівності Западу перекручує суть людини, формує якійсь симулякри у вигляді незчисленної кількості «ґендерів». Така політика не направлена на захист прав жінок. Її мета – винахід нових сутностей та розтління людини», – завершує «RT» публікацію думкою політолога.

Однак у оголошеному конкурсі чітко вказана умова надання грантів громадським організаціям, що захищають саме права жінок. Більш того, розробку та реалізацію інформаційно-просвітницьких заходів повинна враховувати Стратегію ґендерної рівності Ради Європи на 2024-2029 роки, загальна мета якої – досягнення ефективної реалізації ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок і чоловіків у державах-членах Ради Європи, серед яких Україна з 1995 року.

Основна маніпуляція в поширюваних повідомленнях полягає в спотворенні мети проєкту Ради Європи, який стосується виключно забезпечення рівності прав жінок і не пов’язаний з питаннями міжнародного руху ЛГБТ+. Вищезгаданий приклад демонструє намагання демонізувати як сам рух, так і європейські інституції, а також має на меті підірвати прагнення українського суспільства до європейської інтеграції.

 

Матеріал підготовлено командою видання «Явне Медіа» http://surl.li/onnomu

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja