Маніпуляція про те, що у Києві підняли прапор ЛҐБТК з нагоди фільму про тварин – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція про те, що у Києві підняли прапор ЛҐБТК з нагоди фільму про тварин

В Києві урочисто підняли ЛҐБТК+прапор в рамках презентації документального серіалу від NBC «Queer Planet» про бісексуальних, гомосексуальних та транссексуальних тварин. Доказом нібито є відеозапис з урочистої події. Що насправді відбувалося і де зманіпулювали російські пропагандисти – далі у матеріалі.

 

17 травня у світі відзначають Міжнародний день проти гомофобії, трансфобії та біфобії. Заходи мають привернути увагу суспільства до проблеми упередженого ставлення й дискримінації людей, що належать до ЛҐБТІК+спільноти.

Отже у п’ятницю, 17 травня 2024 року, в Києві провели низку публічних заходів. Зокрема вранці над будівлею Посольства Королівства Нідерланди в Києві урочисто підняли веселковий  прапор. В заході взяли участь голова ГО «Українські ЛҐБТ+ військові за рівні права» Віктор Пилипенко, представниці  громадських організацій «Gender Stream», «Точка опори» та «Харківське жіноче об’єднання», а також посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол.

В той же день українське Міністерство закордонних справ провело засідання Ради з питань прав людини, ґендерної рівності та різноманіття. В обговоренні впливу війни на порушення прав ЛГБТКІ+ людей в Україні та на тимчасово окупованих територіях взяли участь представники посольств та громадських організацій. Також учасники обговорили законопроєкти 5488 «проти дискримінації» та 9103 «про цивільні партнерства» для захисту прав ЛГБТКІ+ спільноти, зокрема військовослужбовців на фронті.

Як пізніше написав на своїй сторінці у Facebook  голова однієї з організацій-учасниць Віктор Пилипенко, Міжнародний день проти гомофобії, трансфобії та біфобії є перевіркою суспільства на зрілість.

 «Цей тест нам щоразу ставлять наші союзники, партнери із кола ЄС та НАТО, перевіряючи, чи досягнули ми рівня цивілізаційного розвитку, коли нас можна прийняти до свого кола»,– написав військовий.

В свою чергу, російська пропагандистка Ольга Скабєєва використала урочисте підняття веселкового прапора у Києві як «черговий доказ» просування нібито зловмисних наративів, зв’язавши це з майбутньою прем’єрою нового серіалу від NBC «Queer Planet» та приховавши справжній привід до події, тобто Міжнародний день проти гомофобії, трансфобії та біофобії.

 Пропагандистка висмикнула окремі факти з однієї події для подачі їх під вигідним для себе кутом, говорячи взагалі про іншу. Вона також взагалі не згадала з якого приводу і навіщо 17 травня в Україні проводили відповідні заходи.

Нагадаємо, американська компанія NBCUniversal Media розпочне Місяць Гордості з презентації документального фільму про «дивних» тварин. Прем’єра серіалу відбудеться 6 червня на потоковому сервісі Peacock.

Щодо підняття ЛҐБТК+ прапора у Києві: ця подія не є частиною промоції прем’єри документальної стрічки у США. Ба більше, стримінгова платформа Peacock в Україні недоступна.

Таким чином можна стверджувати, що російські пропагандисти висмикнули відеозапис з реальної події в Києві, але приписали його іншому заходу, який не має відношення до України.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Явне Медіа”  http://surl.li/txunm

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja