Маніпуляція пропаганди: “голі-босі” ЗСУ наступають пішки – Без Брехні
Фактчек

Маніпуляція пропаганди: “голі-босі” ЗСУ наступають пішки

У російської армії все чудово: ЗСУ хоч і наступають, але змушені це робити пішки і повільно – а це вже не рахується. Такі натяки та маніпуляції робить російська пропаганда на підставі статті, яка розповідає ні більше і ні менше, ніж  про технологічну революцію на полях бою в Україні. Про що писало видання The Wall Street Journal насправді, читайте далі.

 

Взяти два речення із чужого тексту, присипати двома абзацами російської брехні – перевірений рецепт маніпуляцій від РІА “Новості”, який пропагандисти знов використали сьогодні. Підставою стала величезна стаття The Wall Street Journal про використання дронів на полі бою і ті зміни, які оно зараз вносить у військові доктрини західних країн (http://surl.li/lorgg).

То про що ж пише американський журнал? Так, у ньому ідеться про бойові дії без використання важкої техніки – адже ця техніка стає швидкою мішенню для роботи дронів з обох сторін. Термін життя колони може вимірюватися хвилинами. ЗСУ мають на озброєнні різні “літачки” – від найпростіших квадрокоптерів до складних моделей, здатних триматися у повітрі годинами. Російська армія відчула вплив цього факту ще взимку, під час свого наступу, який так і не був успішним – тоді в районі Бахмуту окупанти пересувалися переважно пішки.

Втім, росіяни також мають на озброєнні дрони і вчаться їх використовувати, тому зараз, під час контрнаступу, відповідні проблеми відчувають вже Сили оборони України. Українські військові кажуть, що під час наступу доцільніше використовувати більш легку техніку, яку можна швидше замінити, оскільки танки, попри свою броню, залишаються вразливими і для мін, і для дронів, і для протитанкових засобів.

Такий стан справ змінює військову стратегію західних країн, які звикли покладатися на важку техніку, та робить менш важливою різницю у збройному потенціалі.

Що ж робить із цього тексту російська пропаганда? Вона витягає із нього єдину цитату Кирила Буданова:

“К сожалению, большая часть нашего наступления сейчас проходит пешком”, — сказал он (мовою російської новини).

До цього росіяни додають відсилку до висловлювання голови ГУР із попередніх інтерв’ю про те, що контрнаступ іде повільніше, ніж хотілося б, але продовжиться і в холоди, і завершують аж двома абзацами брехні – від путіна про провал українського контрнаступу і від голови міноборони рф Шойгу про те, скільки української техніки було нібито знищено за вересень. Усе – щоб створити враження, що ЗСУ просто не мають на чому наступати, крім власних ніг.

Таким чином, російська пропаганда повністю змінює сенс статті The Wall Street Journal, у якій, по-перше, ідеться про те, що колони важкої техніки не можуть використовувати обидві сторони. По-друге, журнал вказує, що попри це, СОУ продовжують повертати свої населені пункти і прорвали лінію оборони росіян, тоді як єдиним успіхом російської армії в таких умовах стало захоплення Бахмуту – та й то не повне.

ВИСНОВКИ

  • Російська пропаганда знов бреше про безуспішний український контрнаступ – цього разу під соусом “голі-босі” ЗСУ.
  • Повністю проігнорувавши зміст довжелезної статті The Wall Street Journal, пропагандисти витягли звідти одну-єдину цитату Кирила Буданова про то, що ЗСУ зараз пересуваються переважно пішки, присмачили її своєю брехнею про знищену українську техніку, і створили маніпуляцію про те, що українській армії нібито взагалі немає на чому наступати.
  • Тим часом насправді ідеться про те, що в умовах, коли обидві сторони мають великий ресурс дешевих дронів, жодна з них не може активно використовувати колони важкої техніки, бо вони живуть на марші не довше 10 хвилин. Але українська армія знаходить виходи і продовжує контрнаступ, тоді як російські успіхи обмежилися захопленням Бахмуту – та й то не повним.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja