Маніпуляція пропаганди про нібито нову паливну кризу в Україні – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція пропаганди про нібито нову паливну кризу в Україні

Ніщо не може порадувати російського читача так, як чергова криза в Україні, впевнені російські пропагандисти. Тож майже щодня вони підшукують, які ще біди чекають на нашу державу. Цього разу повернулися до старого доброго дефіциту пального – і навіть знайшли цілого замміністра, щоб перекрутити його слова на втіху пересічних росіян. Як це пов’язано із реальними проблемами окупантів на півдні України – читайте далі.

 

«Минэнерго Украины заявило о критически малом запасе топлива» (мовою оригіналу) – із таким заголовком вийшла 16 травня новина на одному з найбільш маніпулятивних сайтів росії – РІА “Новості”. «Замминистра энергетики Украины Колесник: запасов топлива хватит не более чем на 30 дней» , – доповнює видання (мовою оригіналу, http://surl.li/hbwbm).

Як завжди, це дало поштовх для цілої лавини передруків: про «критично малі запаси пального» в Україні повідомили «Комсомолка» (http://surl.li/hbwez), Lenta.ru (http://surl.li/hbwer), Газета.ru (http://surl.li/hbwfc) і ціла низка дрібніших ЗМІ.

Що ж стало приводом для очікувань пропагандистів? Значно рутинніші процеси, ніж здається на підставі гучних заголовків. Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВР провів круглий стіл для обговорення законопроекту, яким передбачено створення в Україні мінімального запасу нафти та нафтопродуктів.

Міненерго, яке опублікувало повідомлення про це засідання, цитує замміністра енергетики Миколу Колісника:

«Сьогодні у разі припинення надходжень нафти і нафтопродуктів потребу в них країна зможе задовольняти протягом не більш як 10 – 30 днів за рахунок власного видобутку та наявних запасів. Цього критично мало, враховуючи усю підступність ворога, з яким ми маємо справу, не можна виключати ризику чергової спроби позбавити нас палива» (http://surl.li/hbwiw).

Власне, ця репліка посадовця і дала російським ЗМІ привід очікувати нової кризи в Україні. А Lenta.ru ще й із натяком нагадала, що Росія може цій кризі посприяти:

«Ранее российские войска нанесли массированный удар по территории Украины крылатыми ракетами воздушного и морского базирования. Мощные взрывы были слышны в таких городах, как Тернополь, Львов и Ивано-Франковск. Предположительно, целями ударов оказались склады с боеприпасами и топливом для Вооруженных сил Украин». (мовою оригіналу, http://surl.li/hbwer)

Хоча необхідність формувати запаси пального очевидна, але практика 2022 року показала, що залишити українців без бензину не так-то й просто: по-перше, повне перекриття усіх шляхів ввезення пального практично неможливе, по-друге, за словами самого пана Колісника, навіть на цей випадок держава має місячний запас нафтопродуктів. За цей час можна впевнено чекати відновлення зовнішніх постачань. Втім, росіянам про це вже не розповіли.

Тим не менше, яку-не-яку паливну кризу в частині України окупанти таки влаштували, але зачепила вона не в останню чергу їх самих. На окупованих територіях Запорізької області колаборанти провели добровільно-примусову евакуацію на південь регіону. І хоча зараз «евакуйовані» вже частково повертаються до домівок, ще тиждень тому місцеві канали рясніли відео із чергами на АЗС (http://surl.li/hbxwi), а самі заправники обіцяли, що нових постачань пального не буде (http://surl.li/hbxws). Про виправлення ситуації поки не повідомляли.

ВИСНОВКИ

  • Відсутність перемог російська пропаганда традиційно намагається приховати пошуками все нових і нових проблем України. Цього разу із робочого засідання комітету при ВР вони створили і поширили сенсацію про паливну кризу, яка нібито чекає на Україну вже за місяць.
  • Хоча повністю перекрити постачання пального в Україну практично неможливо, і навіть на найгірші випадки держава має місячні запаси нафтопродуктів, російські ЗМІ проігнорували цей факт. Деякі пропагандисти натякнули також, що ракетними ударами рф може «посприяти» настанню кризи.

 

Матеріал підготовлено ресурсом «Запорізький центр розслідувань» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja