Маніпуляція пропаганди про покращення мобільного зв’язка на ТОТ – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція пропаганди про покращення мобільного зв’язка на ТОТ

Псевдогубернатор тимчасово окупованої частини Запорізької області Є.Балицький хвалиться покращенням мобільного зв’язку на “своїй” території. Звітує великими цифрами і, як завжди, маніпулює. Тим часом місцеві мешканці розповідають, що насправді відбувається зі зв’язком на ТОТ. Про маніпулятивні заяви колаборантів – далі матеріалі. 

 

Є.Балицький у своєму телеграм-каналі відзвітував про чергові “досягнення і надбання”. Щоб довести, що окупанти приносять таку собі користь мешканцям ТОТ, він розповів про будівництво нових станцій стільникового зв’язку. 

Що не так із цією заявою?

Перша маніпуляція – у фразі про те, що на початок 2024 року в області було побудовано більш ніж 2200 базових станцій. Є.Балицький створює враження, ніби вони були побудовані зусиллями окупантів.

Але ж давайте порахуємо. Якщо від початку 2024 року місцеві оператори побудували 110 вишок, то середній темп будівництва складає 15-16 вишок на місяць. Такими темпами 2 200 станцій вони будували б близько 11-12 років!

Вочевидь, Є.Балицький, як завжди, приписує окупантам те, що було створене за часів України. На жаль, українські оператори мобільного зв’язку закрили дані щодо своїх базових станцій на період воєнного стану. Але наприкінці 2021 року “Vodafone” повідомляв про плани за наступні півроку закрити 4G-зв’язком усі населені пункти країни з населенням більше 2 000 осіб. “Київстар” ще за рік до того звітував про те, що закриває 4G-зв’язком 85% країни. Тож оператори мали велику кількість базових станцій на територіях, які зараз тимчасово окуповані. Саме їх Є.Балицький і зарахував до “побудованих на початок 2024 року” – з натяком на те, що це зробили окупанти. Але ж ні, вишки були зведені за України.

Друга маніпуляція Є.Балицького – спроба створити враження, що 298 нових базових станцій – це багато. За даними міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні в 2024 році в середньому на місяць з’являється 240 нових базових станцій. На місяць, а не за рік. “Покращення” від окупантів Україна явно не потребувала – тим більше ціною великої війни.

Ну а третя маніпуляція – це спроба створити загальне враження того, що ситуація зі зв’язком на ТОТ покращується. Насправді місцеві жителі масово скаржаться на погану якість мобільного зв’язку в регіоні.

Тут традиційно вкажемо, що перевірка реальної ситуації на ТОТ ускладнена відсутністю вільного доступу до офіційних даних РФ та їхньою імовірною фальсифікацією.

Чому з мобільним зв’язком на тимчасово окупованій території Запорізької області склалася така ситуація? Як стверджує місцеве ЗМІ в екзилі “РІА-Південь”, провідні російські телекомунікаційні компанії уникають виходу на ринок окупованого регіону через ризик потрапити під санкції. У результаті на непідконтрольних Україні територіях діють лише маловідомі оператори з неясною історією. І через два роки окупації ситуація залишилася практично незмінною: російський зв’язок, як і раніше, функціонує вкрай нестабільно. 

Слід відзначити, що до повномасштабного вторгнення, в Запорізькій області безперебійно працювало  три мобільних оператори: Vodafone, Київстар, lifecell. За свідченнями місцевих мешканців, у деяких населених пунктах тимчасово окупованої території Запорізької області і зараз можна ловити український мобільний зв’язок. І подекуди це єдиний спосіб  зв’язку у тих умовах. 

ВИСНОВКИ:

  1. Окупаційна влада традиційно маніпулює, присвоюючи собі досягнення України. Так, псевдогубернатор Є.Балицький намагається створити враження, ніби за роки окупації на ТОТ Запорізької області побудували 2 200 базових станцій мобільного зв’язку. Нібито для того, щоб дати зв’язок до місць, де його ніколи не було. Насправді за поточних темпів будівництва окупантам знадобилося б на це 11-12 років. Тим часом темпи розбудови мережі зв’язку на підконтрольній території значно вищі. Тож мешканцям ТОТ було б краще з українськими мобільними операторами – це вже не кажучи про інші аспекти великої війни.
  2. Окупаційна влада традиційно намагається замаскувати реальний стан справ на ТОТ за великими цифрами в своїх постах в телеграмканал. Окупаційні заяви про кількість встановлених  вишок стільникового зв’язку ніяк не впливають на покращення мобільного зв’язку на ТОТ. Люди скаржаться на погану якість або зовсім відсутність зв’язку та інтернету там, де раніше з ними проблем не було.

 

Матеріал підготовлено командою видання «Запорізький центр розслідувань» http://surl.li/koryzq

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja