На залізничних вокзалах Івано-Франківської області організовано чергування прикордонників. Мета – пошук ухильників, які маскуються під туристів. Про це пишуть російські медіа. «Це пов’язано з тим, що багато [правопорушників, які ухиляються від мобілізації] маскуються під туристів. Під наміром відвідати Говерлу або інші туристичні місця, далі намагаються незаконно перетнути кордон. Наша основна мета – це виявити порушників кордону», – цитує державне пропагандистське агентство росії слова пресофіцера Чернівецького прикордонного загону Костянтина Лісніка. Чи саме така ситуація і де маніпулюють пропагандисти – далі у матеріалі.
Цю новину активно підхопили інші засоби масової дезінформації держави-агресора, активно педалюючи саме тему «ухилянтів» і «полювання» на них прикордонників.
РБК-Україна дійсно наводила цитати з коментаря пресофіцера Чернівецького прикордонного загону Костянтина Лісніка “Медіа агентству АСС”. Однак в оригінальному тексті не йде мова про ухилянтів.
За словами Лісніка, прикордонники перевірятимуть документи, підстави перебування людини у прикордонних районах й транспорт громадян. У разі відсутності документів можуть звернутись до відповідних реєстрів.
Перевірки можливі на залізничних станціях Ворохта, Татарів і Вороненка. Інформацію про посилене патрулювання на початку червня розмістили чимало медійних ресурсів, зокрема і “Галка”.
«Наша основна мета – це виявити порушників кордону. Для людей, які не мають проблем з законом, ця перевірка триватиме одну хвилину», – наголошує пресофіцер.
Втім, представники Держприкордонслужби під час мобілізації дійсно мають право перевіряти військово-обліковий документ разом із паспортом у всіх чоловіків віком з 18 до 60 років.
Якщо людина перебуває у розшуку Нацполіції, працівники прикордонної служби мають право викликати поліцію, яка здійснить адміністративне затримання та доставить військовозобовʼязаного до центру комплектування.
«Раніше на усіх порушників, які намагались незаконно перетнути кордон, працівники складали протокол про адмінпорушення і відправляли в суд, який вирішував, яке покарання обрати. Зараз чітко прописано, якщо “по лінії ТЦК» людина перебуває у розшуку, прикордонники передають її поліції, а поліція доставляє прямо в ТЦК», – роз’яснив помічник начальника Чернівецького прикордонного загону Ігор Заруднєв.
ВИСНОВОК
За офіційними повідомленнями працівників Держприкордонслужби – патрулювання прикордонники проводять лише на трьох залізничних станціях. Тобто пропагандисти маніпулюють, навмисно гіперболізуючи і масштабуючи ситуацію на всі регіони західної частини України.
За інформацією Держприкордонслужби мета таких дій – виявлення потенційних порушників кордону. Але при цьому російська пропаганда навмисне перекручує коментар пресофіцера – робить акцент на терміні «ухилянт», виносить це слово у заголовок, аби подати інформацією у потрібному їм сенсі.
Матеріал підготовлено фахівцями видання «Galka» http://surl.li/ukftd