Маніпуляція пропаганди про те, що країни НАТО відмовляються допомагати Україні навчати льотчиків – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція пропаганди про те, що країни НАТО відмовляються допомагати Україні навчати льотчиків

На днях російські і проросійські телеграм-канали поширили інформацію про те, що країни НАТО начебто відмовляються допомагати Україні в навчанні льотчиків. Мовляв, вслід за Італією «про це заявила і Іспанія».

Однак це – маніпуляція російської пропаганди. Далі пояснюємо, чому.

 

Ключовий меседж, який був поширений у маніпулятивному вкиді наступний: «Країни НАТО відмовляються допомагати Україні навчати українських льотчиків – слідом за Італією Іспанія також заявила про це.

Маргарита Роблес, міністр оборони Іспанії, заявила, що в розпорядженні збройних сил країни немає американських винищувачів F-16, а тому країна не зможе ні поставити їх в Україну, ні тренувати на них ЗСУшників. При цьому, вона наполягала, що Іспанія надає величезну підтримку Україні. Просто не в цьому випадку.

Раніше Італія теж остаточно визначилася в питанні поставок «соколів» на територію Незалежної та навчанні українських солдатів – цього не буде. З тієї самої причини, що і у випадку з Іспанією, – у розпорядженні Італії F-16 немає, а склад її ЗС РФ тренувався на них понад десять років тому, тому їхні знання вже неактуальні».

В даному випадку не можна узагальнювати, що країни НАТО відмовляються вчити українських льотчиків. У вищезгаданому меседжі міститься маніпуляція, адже раніше Велика Британія оголосила про початок роботи міжнародної коаліції країн, націленої на навчання українських льотчиків на винищувачах четвертого покоління, зокрема й F-16. До неї вже входять такі країни-члени НАТО, як Велика Британія, Нідерланди, БельгіяДаніяСполучені Штати і Португалія.

Що ж стосується Італії та Іспанії – чи правда ці країни не можуть допомагати навчати українських льотчиків? А головне, яка причина цих відмов? Як повідомляли ЗМІ з посиланням на слова міністерки оборони Іспанії Маргарити Роблес, Іспанія справді не може навчати українських льотчиків на винищувачах F-16, адже сама не має їх на озброєнні. Але позиція країни – «повна підтримка України в межах своїх можливостей». http://surl.li/hhziv

Італія своєю чергою можливість навчання українських льотчиків на військових літаках західних зразків ще розглядає. Остаточне рішення НЕ прийнято. Про це говорила на пресконференції кілька днів тому прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні, яка взяла учать у саміті G7.

«Це рішення, яке ми ще не ухвалили і яке оцінюємо разом із союзниками», – сказала вона. І зауважила, що Італія не має на озброєнні винищувачів F-16, тому постачати їх Україні не зможе. http://surl.li/hhzkn

Про те, що країни НАТО не збираються відмовляти Україні в навчанні льотчиків, говорять результати 12-го засідання Контактної групи з оборони України («Рамштайн-12»). Зокрема, 25 травня було домовлено, що Данія та Нідерланди очолять європейську коаліцію з проведення тренувань для українських пілотів на винищувачах четвертого покоління F-16. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін після засідання. Він додав, що Норвегія, Португалія та Польща також запропонували зробити свій внесок у навчання. http://surl.li/hhznm

ВИСНОВОК

  • Російська пропаганда намагається вкотре дискредитувати факт того, що іноземні союзники, зокрема країни НАТО, продовжують надавати Україні необхідну підтримку для боротьби з російськими окупантами.
  • Фейки та маніпуляції про той чи інший вид зброї кремлівські пропагандисти запускають кожного разу, коли західні партнери оголошують про її надання. Не маючи можливості вплинути на рішення союзників України в реальному світі, пропагандисти створюють для своєї аудиторії «паралельну» реальність де нам ніхто не допомагає, а ЗРК Patriot  «щолкаються як горішки»…

 

Матеріал підготовлено ресурсом «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja