Маніпуляція пропаганди про заяву Міністра оборони Резнікова, що російські РЛС «глушать» снаряди HIMARS – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція пропаганди про заяву Міністра оборони Резнікова, що російські РЛС «глушать» снаряди HIMARS

Російські http://surl.li/iujih і білоруські http://surl.li/iujpk телеграм-канали та так звані медіа активно поширюють повідомлення, що міністр оборони України Олексій Резніков заявив про те, що  російські системи радіолокаційної боротьби глушать боєприпаси з GPS-наведенням РСЗВ HIMARS.

Розповідаємо, чому це маніпуляція і слова вирвані з контексту.

 

 

По-перше, Олексій Резніков насправді заявив виданню Financial Times, що російським військам вдавалося радіоелектронною боротьбою глушити західні високоточні боєприпаси з GPS-наведенням, зокрема снаряди HIMARS. http://surl.li/iujho

По-друге, російська пропаганда вирвала його слова з контексту, бо своєму коментарі міністр каже, що як тільки така ситуація трапляється, про це одразу повідомляють партнерів і вони «роблять новий контрзахід проти цього контрзаходу». Тобто окупанти снаряди HIMARS «глушити» скоріше пробують і намагаються. Але такі заходи щоразу зустрічають відповідну реакцію ЗСУ і її партнерів, що постачають зброю. І зусилля ворога зводяться нанівець.

По-третє, за словами міністра оборони, такий самий підхід застосовується для підвищення ефективності роботи розвідувальних і ударних безпілотників, які використовуються в безпрецедентних масштабах, але також часто піддаються глушінню.

«Це як постійний маятник. Це війна технологій», –  сказав Резніков.

ВИСНОВОК

  • Російські та білоруські телеграм-канали маніпулюють словами Резнікова про те, що російські системи радіолокаційної боротьби системно і постійно «глушать» високоточні снаряди HIMARS.
  • Такі дії є. Але проти них постійно застосовуються контрзаходи. Це звичайна «війна технологій» і нічого унікального окупанти не демонструють.

 

Матеріал підготовлено ресурсом «Брехунець» і рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

 Авторка. Вікторія Телечук

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja