Маніпуляція пропаганди, що акція пам’яті перед посольством рф у Берліні де встановили танк – пішла не так – Без Брехні
Фактчек

Маніпуляція пропаганди, що акція пам’яті перед посольством рф у Берліні де встановили танк – пішла не так

На роковини повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року, у Берліні перед посольством рф у Німеччині активісти встановили на трейлері підбитий в українські Бучі російський танк. Це був акт протесту проти агресії, знак пам’яті по жертвах цієї війни.

Цей перфоменс не обійшла російська пропаганда. Зокрема телеграм-канал пропагандистки скабєєвої поширив фрагментальне відео з дописом, мовляв «провокація вийшла з під контролю – танк перетворився у меморіал». http://surl.li/fbzrq. Цей допис активно підхопили дрібніші сміттярки. Де брешуть і маніпулюють пропагандисти – далі у матеріалі.

 

У контексту у підписі скабєєвої є натяк на те, що акція пішла якось не так. Проте, що саме не сталося не за планом – уточнень немає.

У фрагментах відео нарізки, яка начебто ілюструє незапланований хід акції пропагандисти показують здебільшого похилих людей, які кладуть квіти до танку. І цих квітів там дуже велика кількість.

Зважаючи на цю деталь і на те, що пропагандистка використала пафосний термін «меморіал», то вона натякає, що мовляв незапланованість акції полягає в тому, що люди увінчуючи згорілий танк квітами, шанують російських солдатів, а не українців.

Цей маніпулятивний акцент стає ще більш чіткішим, якщо порівняти оригінальні відео з численних репортажів міжнародних медіа http://surl.li/fbzxg, з тою склейкою на декілька секунд, що ширять пропагандисти. Бо в оригінальних відео і на самому танку, і навколо нього, і серед квітів велика кількість української символіки у вигляді стрічок на квітах, та імпровізованих вінках, свічках. Це пропагандисти не показують, бо звісно – така картинка руйнує їх фейковий контекст.

Що відбулося насправді? Танк привезли під посольство рф у Берліні близько 4 ранку 24 лютого. Акцію ініціювали німецькі активісти Віланд Гібель та Енно Ленце, останній неодноразово бував в Україні. http://surl.li/fcaak

«Цей танк – це наша акція протесту проти війни, яку розв’язала Росія, і наше висловлення солідарності з Україною… Ми хочемо поставити цей мотлох (танк. – ред.) терористам під двері і повернути його їм», – зазначив Гібель.

Над тим, щоби танк доїхав до Берліна, працювали кілька місяців – у тому числі через суперечки з місцевою владою і громадою, оскільки хтось наполягав, що танк може лякати людей, які переїхали до Німеччини, рятуючись від війни у Сирії, або може відволікати велосипедистів від дорожньої ситуації; що габарити танка не дозволять провезти його через дорожні тунелі і не буде достатньо потужного крана, щоб вивантажити його. Врешті адміністративний суд дозволив виставку.

Танк простояв під посольством всі вихідні і протягом цих днів люди несли квіти і стрічки, вшановуючи пам’ять саме загиблих українців на що вказують численна українська символіка. http://surl.li/fcatw

Слід нагадати, що у знак солідарності з Україною у її боротьбі проти російських загарбників 24 лютого у Вашингтоні, Парижі, Берліні, Римі, Сіднеї, Лондоні та багатьох інших містах знакові споруди підсвітили кольорами українського прапору. Крім того у десятках міст по всьому світу пройшли численні акції на підтримку українців.

Тож, маніпулятивний фінт скабєєвої – дешевий фейк.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja