Маніпуляція пропаганди: США розглядають можливість виходу із НАТО – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція пропаганди: США розглядають можливість виходу із НАТО

Росіяни абсолютно “не бояться” НАТО, але на його розпад чомусь чекають із нетерплячкою. Сподівання підживлює пропаганда: РІА “Новості” опублікували черговий довжелезний текст про те, чому НАТО ось-ось розвалиться. Чим маніпулювали цього разу – читайте далі.

 

Маніпуляцій у тексті – гора і ще трошки, бо треба ж якось доводити, що єдності в НАТО немає. Тож авторка стверджує, наприклад, що Туреччина звела до мінімуму допомогу Україні та інтенсифікувала контакти із росією. Насправді ж за обсягами наданої фінансової допомоги Туреччина 33 країна із 41-ї за підрахунками Кільського інституту світової економіки (http://surl.li/kqknb0). Але допомога Туреччини полягає у дипломатичній площі. Так, за її активної участі проводився обмін полоненими, було звільнено частину азовців, тривала зернова угода. Саме ці перемовини пропагандистка маніпулятивно і зарахувала до “посилених контактів із росією”.

Так само маніпулятивно до ворогів України зарахували і Польщу – зробивши акцент на передвиборчих непорозуміннях і просто викресливши більш ніж рік активної допомоги до цього.

Ще більш істерично описується саміт НАТО у Вільнюсі:

“Словно раздувшийся труп утопленника, все противоречия альянса выплыли наружу в Вильнюсе на июльском саммите НАТО. Франция, Польша и Британия выступили за членство Украины в альянсе, Германия и США — против. Прибалтийские члены бились в истерике, доказывая, что Киев надо срочно принимать в ряды. Премьер-министр Венгрии отстаивал противоположную позицию. На все это в беспомощной злости смотрел Владимир Зеленский, мимо которого проплывала — и все-таки уплыла в закат — морковка североатлантического членства” (мовою оригіналу).

Пропагандистка від імені Україні формулює завищені очікування щодо вступу до НАТО, а потім тріумфально констатує, що вони не були виконані. З цієї точки зору можна було б іще порадіти тому, що за підсумками саміту по росії не вдарили ядеркою – а могли б і домовитись! Тотальний провал у єдності Альянсу!

Так само маніпулятивно змальовуються переобрання генсека НАТО, а також позиція блоку стосовно війни в Ізраїлі.

То нащо ж стільки маніпуляцій в одному тексті? Гори брехні мають надати хоч якийсь вигляд обґрунтованості основній тезі – тому, що США розмірковують про вихід із НАТО. Бо саме це – та надія, яку пропагандистка намагається донести своїй аудиторії. На чому ж вона базується?

Підстава для гучного заголовку “В США рассматривают возможность предать НАТО” (мовою оригіналу) – дві заяви кандидатів у президенти США від республіканців. Один із них – Вівек Рамасвамі – назвав “весьма разумной идеей возможность выхода США из НАТО” (мовою оригіналу), пишуть РІА “Новості”.

Ну а знайти пряму цитату із Дональда Трампа про необхідність виходу з Північноатлантичного блоку пропагандистам взагалі не вдалося. Довелося посилатися на статтю у антитрампістському американському виданні, згадувати давні виступи Трампа про те, що він не буде розпочинати третю світову війну через маленькі країни-учасників Альянсу, а також маніпулювати результатами опитування перед самітом НАТО. Це – єдині хоч якось обґрунтовані дані у величезному тексті, тож подивимося на них ближче.

Так, у дослідженні йдеться про те, що 71% республіканців прагне, щоб Америка зосереджувалася на внутрішніх проблемах, а не на зовнішніх (http://surl.li/momza). На підставі цієї цифри російське видання стверджує, що мільйони американців хочуть виходу із НАТО.

Втім, це не заважає 62% усіх американців (і демократів, і респуліканців) в цілому схвально ставитися до НАТО, а 65% – вважати, що США мають захищати інших учасників Альянсу.  64% опитаних у США проголосували б за продовження членства у НАТО, 13% – проти (http://surl.li/monch).

РІА “Новості” натомість стверджують:

“Почти половина республиканских избирателей (49 процентов) стоит за выход страны из НАТО. С их точки зрения, европейцы — это жадные и трусливые нахлебники, которые хотят, чтобы за них везде погибали американские солдаты, и при этом не желают платить США за свою безопасность” (мовою оригіналу). 

Цікаво, у якому соціологічному дослідженні кількісно оцінювалися жадібність та нахлібництво європейців з точки зору республіканців у США? Зрозуміло, що ні в якому – пропагандисти просто збрехали.

То що ж маємо у підсумку? На підставі однієї заяви вторинного кандидата у президенти від республіканців, давніх заяв та інтерв’ю Трампа, маніпуляцій із опитуваннями громадян країн-членів НАТО, а також набору вигадок щодо розбрату в Альянсі пропагандисти пишуть про те, що у США готуються до виходу із НАТО. Оптимістично? А що лишається робити…

ВИСНОВКИ

Пропаганда видала своїй російській аудиторії чергове “Трошки почекати – і заживемо”. Цього разу натякнули, що США “ось-ось” вийдуть із НАТО, вже почали готуватися.

Обіцянку обґрунтували заявою маловідомого респуліканця, а також давніми гучними промовами Дональда Трампа – втім, навіть не змогли знайти жодної прямої цитати із Трампа про необхідність виходу із НАТО. Довелося додумувати за нього.

Підтасувавши цифри в опитуванні НАТО, стверджують, що мільйони американців прагнуть виходу з блоку – хоча у тому ж опитуванні прямо вказано, що за вихід проголосувало б лише 13% опитаних, тоді як 64% – за продовження членства в Альянсі.

Щоб додати ваги таким хистким аргументам, в істеричній манері описали справжні та вигадані суперечності між членами Альянсу щодо підтримки України та Ізраїлю, маніпулюючи та підбріхуючи буквально в кожному абзаці. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja