Маніпуляція пропагандисти заявою глави МАГАТЕ про нібито відсутність на ЗАЕС важкої зброї – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція пропагандисти заявою глави МАГАТЕ про нібито відсутність на ЗАЕС важкої зброї

Чи є на Запорізькій атомній станції важке озброєння рф? Російські пропагандисти продовжують чіплятися за найменшу можливість спростувати очевидне. Цього разу вони відверто перекрутили слова голови МАГАТЕ Рафаеля Гроссі – і не соромляться публікувати відео, яке спростовує їх твердження, у тій самій новині.

 

Нахабну у своїй очевидності маніпуляцію опублікувало після візиту Гроссі на ЗАЕС російське пропагандистське видання “Ізвєстія” http://surl.li/fxlsm. Заголовок і підзаголовок стверджують і повторюють: Гроссі переконався, що на атомці не було і не буде наступального озброєння РФ.

Таке тлумачення словам Гроссі дає радник гендиректора “росатома” ренат карчаа:  “Рафаэль Гросси убедился в том, что на станции никогда не было, нет и не планируется размещения никакого наступательного вооружения” (мовою оригіналу).

Втім, фейковість заяви очевидна. У цій же новини видання викладає відео із прямою мовою голови МАГАТЕ. Рафаель Гроссі заявляє:

“Атомна електростанція ніколи не має бути військовою ціллю. І на атомній електростанції ніколи не має бути важкого озброєння або воєнного устаткування. Саме про це я і прагну досягти домовленостей. Це не є неможливим”.

Як бачимо, пан Гроссі не заявляє про те, що озброєння немає. Ба більше, він взагалі нічого не каже саме про наступальне озброєння, на якому так намагаються сконцентрувати увагу пропагандисти.

Що ж до важкого озброєння і устаткування, то голова МАГАТЕ тільки прагне договоритися про його відсутність, і не вважає такі домовленості неможливими. А це непрямо натякає нам, що наразі важке озброєння на станції таки присутнє – і саме це пан Гроссі вважає проблемою, яку необхідно вирішувати.

ВИСНОВКИ

  • Російські пропагандисти вчергове намагаються приховати той факт, що окупанти зробили із атомної станції фактично військовий об’єкт, що загрожує ядерною катастрофою.
  • Сподіваючись на те, що користувачі не стануть передивлятися відео, яке їм переказали (але із викривленням), «Ізвєстія» перекручують слова голови МАГАТЕ, надаючи їм прямо протилежного значення.
  • Пропагандисти формують думку про те, що вони відповідально ставляться до атомного об’єкта, намагаючись уникнуть дуже важких для себе санкцій – обмежень для «росатома», про які намагається домовитися Європа.

 

Матеріал підготовлено ресурсом “Запорізький центр розслідувань” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja