Маніпуляція проросійських ресурсів, словам Доктора Комаровського про «корумпованість» «Україна – Без Брехні
ДонеччинаЛуганщинаФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція проросійських ресурсів, словам Доктора Комаровського про «корумпованість» «Україна

Повномасштабне вторгнення росії на територію України спричинило найбільшу хвилю еміграції з часів Другої світової війни, повідомляє Агентство ООН у справах біженців. За останніми даними, за кордоном перебуває понад 8 мільйонів 100 тисяч українців http://surl.li/dplzc  Поки Україна думає над тим, як повернути українців додому, росія використовує це негативне явище як ще один інструмент інформаційної війни.

4 квітня телеграм-канал «Запрещенная Украина» поширив епізод інтерв’ю українського журналіста Дмитра Гордона з дитячим лікарем Євгеном Комаровським. Нижче розмістили допис у найкращих традиціях кремлівської пропаганди, наголошуючи, що Україна нібито залишається корумпованою.

Цитуємо: «Доктор Комаровский предупредил, что Украину после открытия границ ждёт волна массовой эмиграции. http://surl.li/gdjco

Женщины, выехавшие с детьми за границу, заберут мужей к себе. В Украину с враньём, коррупцией и отсутствием социального лифта они не вернутся!».

Меседж незабаром підхопили проросійські ЗМІ. Зокрема, онлайн-видання «Vesti.ua» http://surl.li/gcyjf, що раніше було в топі прокремлівських та антизахідних сайтів за висновками експертів http://surl.li/gcywr та підсанкційний сайт  «Страна.ua».

Проте, поширений сміттярками фрагмент – є маніпуляцією.

 

Інтерв’ю з лікарем-педіатром та телеведучим Євгеном Комаровським опубліковане на офіційному Youtube-каналі «В гостях у Дмитрия Гордона» http://surl.li/gcxju. Це авторський проєкт журналіста, що виходить кілька десятків років у форматі бесіди з публічними людьми та лідерами думок. Youtube-канал має свою аудиторію, його підписниками є понад 3,5 мільйона користувачів. За 6 діб інтерв’ю переглянули 367 тисяч разів. І не дивно, адже педіатр Євген Комаровський — один з лідерів думок, який має 1 млн 300 тисяч читачів у Facebook та 8 мільйонів ,— у Instagram.

Власне, розмова триває майже півтори години. Про повернення українців з-за кордону після війни чи навпаки, не бажання повертатись розмова заходить з 1:01:43.

І найперше, Євген Комаровський наголошує, коли припиниться вогонь і відкриються кордони, перед українцями постане дилема: або ті, хто виїхав повертаються, або чоловіки виїжджають до своїх сімей за кордон. Про це зараз вже задумуються мільйони сімей, що виявились розділеними внаслідок вторгнення рф, стверджує Комаровський. Власне, висновків про хвилю масової еміграції спікер не робить. І слова у дописі сумнівного телеграм-каналу так і залишаються не підтвердженими.

Теза №2 – «Женщины, выехавшие с детьми за границу, заберут мужей к себе» – теж чистої води маніпуляція. Комаровський не говорить, що жінки заберуть чоловіків. Під час бесіди звучить лише те, що українські жінки за рік життя за кордоном адаптувалися, вивчили мову та знайшли роботу. І головним критерієм прийняття рішення про повернення чи ні Комаровський називає розвиток країни, про корумпованість мова не йде.

ВИСНОВКИ

Для просування кремлівських наративів пропагандисти рф використовують різні тактики та інструменти. У маніпулятивному дописі телеграм-каналу «Запрещенная Украина» бачимо одну з концепцій, яка змальовує Україну «колискою корупції», держава, яка нібито не пройшла шлях свого розвитку та становлення. Таким чином рф намагається підірвати довіру українців до чинної влади, розхитати ситуації в країні. 

Чим небезпечна ця концепція? Насамперед, через системне споглядання такої проросійської риторики у людини виникає недовіра до влади та державних установ. Росія, запевняючи українців, що корупція міцно вкорінилась у владі та суспільстві, таким чином переконує громадян у неефективності боротьби з корупцією, брехнею. Все разом породжує зневіру та відсутність стабільного майбутнього в Україні.

 

Матеріал підготовлено виданням “Реальная газета” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja