Маніпуляція російської пропаганди про комунальний колапс у Івано-Франківську бо «всіх працівників забрало ТЦК» – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція російської пропаганди про комунальний колапс у Івано-Франківську бо «всіх працівників забрало ТЦК»

Російська пропаганда переконує, що в Івано-Франківську, як і всій Україні, через масову мобілізацію закінчилися комунальники. Через неї ж людям начебто загрожує голод, бо на полях — брак працівників.

“Людей немає, Україна закінчилася”, – повідомляє 27 травня видання “Крымское эхо“. “Без комунальників залишила примусова мобілізація Івано-Франківськ. За словами “мера” міста Руслана Марцінківа, у цій сфері не вистачає понад 300 працівників, і заміну їм знайти ніде”, – пише медіа.

Пропагандистське видання “Украина.Ру” стверджує, що мобілізували взагалі всіх комунальників: “В Івано-Франківську не вистачає понад 300 комунальних працівників, оскільки всіх забрали в ТЦК. Попри високий рівень безробіття, охочих працевлаштуватися немає”. Марцінківа процитували й чимало інших російських видань. Про те, що насправді заявляв голова Івано-Франківська і чи дійсно така ситуація у комунальній і аграрній сфері регіону, як то пише пропаганда – далі у матеріалі.

 

ДЕ ПОДІЛИСЯ КОМУНАЛЬНИКИ?

В етері радіо “Західний полюс” 23 травня голова Івано-Франківська Руслан Марцінків дійсно згадав про дефіцит кадрів у комунальних підприємствах.

“Йдеться про близько 300 працівників комунальних підприємств, які стали до лав Збройних Сил України. Заміну не так просто знайти. Люди середнього віку не дуже хочуть йти, а старші не завжди можуть виконувати роботу ефективно”, – каже Марцінків.

Водночас робота триває. На момент радіоетеру, наприклад, в Івано-Франківську покосили траву на 50% території. Завершити ж планують за два тижні.

Тобто брак кадрів є, але не тому, що “люди закінчилися”. Просто громадяни середнього віку з різних причин не поспішають йти на таку роботу.

36 працівників міських комунальних підприємств долучилися до будівництва фортифікаційний та оборонних споруд недалеко від лінії фронту. Нещодавно чоловіки повернулися на перепочинок додому і знову вирушили до роботи на Донеччині.

“Попри те, що 280 чоловіків (на 10 травня – ред.) з наших підприємств воюють сьогодні в лавах ЗСУ, ми встигаємо робити ті роботи, які потрібно зробити по місту. І найголовніше — допомагати споруджувати фортифікаційні споруди”, – розказував Марцінків.

Зазначимо, що будувати фортифікації комунальними їздять виключно на добровільних засадах.

Як раніше пояснював “Галці”, директор департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак, КП належать до стратегічних підприємств, вони забезпечують життєдіяльність населених пунктів. Згідно з чинним законодавством є можливість забронювати 50% військовозобов’язаних працівників.

Станом на березень 2024 року мобілізовано до 10% військовозобов’язаних комунальників. За словами посадовця, це не сильно позначилося на життєдіяльності міста. А комунальні підприємства з 24 лютого 2022 року жодного дня не припиняли роботу.

ЗАТЕ НЕ БУДЕ ПРОДУКТІВ!

“Тепер навіть на хлібі з водою не посидиш, — спантеличено, у відчаї від усвідомлення неможливості що-небудь змінити чухають потилиці насамперед зубожілі громадяни.

Про хліб та воду – не пусті слова, а похмура для простих людей українська дійсність”, – лякають читачів російські ньюзмейкери згаданого на початку медіа, знову ж наголошуючи про брак кадрів.

Насправді ж, якщо говори про Івано-Франківськ, третій рік поспіль комунальне підприємство “Франківськ АГРО” вирощує власну продукцію: сою, пшеницю, гречку та соняшник. Щороку масштаби роботи збільшуються.

“Утричі більше землі, ніж минулих років, засіяли у Франківській громаді. Усього на 190 гектарах у селах Радча, Тисменичани, Підпечери, Добровляни, Підлужжя та Братківці комунальне підприємство “Франківськ АГРО” засіє гречку, озиму пшеницю, соняшник та сою. Близько 100 гектарах землі франківські землероби засіяли соєю”, – повідомили 23 травня на сайті міськвиконкому.

За словами Марцінківа, пшеницю-муку використають на хлібобулочну продукцію для навчальних закладів громади, гречку також. Сою і соняшник продаватимуть за ринковими цінами.

“За ці кошти ми зможемо вкладати гроші в техніку, вкладати кошти в збільшення посівної площі”, – пояснює очільник громади.

 

Цьогоріч всі посівні роботи виконують за планом і вчасно. Погода дозволяє, а техніка працює. До кінця червня підприємство планує засіяти гречку. А далі — ще й озиму пшеницю.

Говорячи про Україну загалом, весняна посівна на фініші, повідомили 24 травня у Міністерстві аграрної політики та продовольства.

На контрольованій території аграрії засіяли 6,7 млн га олійних та 5,4 млн га зернових та зернобобових культур. Щодо останньої цифри — це 96% від запланованого цьогоріч.

ВИСНОВКИ

Російська пропаганда зманіпулювала ситуацією з проблемою забезпечення комунальних служб міста працівниками, бо висмикнула слова голови Івано-Франківська з контексту його виступу.

Нагнітанням паніки та дезінформацією є меседжі пропагандистів з приводу “голоду через брак фахівців”, адже комунальне підприємство Івано-Франківська засіло 96% площ зернових.

Обидві теми вкиду є тематичними елементами сталих російських наративів, що Україна воює до останнього українця, що в Україні все ось-ось розвалиться, бо нікого вже не залишилося.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання Galka  http://surl.li/ubhng

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja