Маніпуляція щодо расизму в відношенні громадян рф – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція щодо расизму в відношенні громадян рф

11 вересня 2023 року офіційна представниця МЗС рф Марія Захарова назвала расизмом роз’яснення Єврокомісії про заборону ввезення в ЄС особистих речей громадянами Росії. Зокрема вона заявила (мовою оригіналу): «Я считаю, что это просто расизм. Это никакая не политика санкций, это не вопрос уже создания каких-то дополнительных преимуществ для тонущей экономики Евросоюза. Это расизм как он есть». http://surl.li/lanod Це відверта підміна понять та маніпуляція.

 

Про що йдеться. Єврокомісія підтвердила інтерпретацію санкційного законодавства щодо росії, згідно з якою в’їзд до країн Європейського союзу на зареєстрованих у рф автомобілях може розцінюватись як заборонений імпорт. Посилання на відповідний документ Єврокомісії https://finance.ec. europa.eu/system/files/2023-09/faqs-sanctions-russia-listed-goods_en.pdf
– роз’яснення щодо застосування санкцій станом на 8 вересня – першим опублікувало російське видання «РБК». http://surl.li/lanqu

Радіо Свобода повідомляє, що було декілька випадків арешту на митниці в Німеччині зареєстрованих у Росії автомобілів, на яких російські громадяни намагалися в’їхати до країни. Митники посилалися на санкційні норми ЄС.

Слід зазначити, що Представництво Європейського Союзу в Україні http://surl.li/lanrv чітко зазначило, що коли йдеться про «санкції», насправді мається на увазі «обмежувальні заходи», що є правильним юридичним терміном. Вони є основою стратегії тиску на росію з боку Європейського Союзу, щоб остання припинила війну проти України.

Підміна понять

Раси́зм (фр. racisme, від race — рід, порода) — політична ідеологія, що стверджує вищість одних рас чи етносів над іншими та упередження й дискримінація, пов’язані з такою вірою. Підставою для расизму є науково необґрунтовані політичні теорії, що виводять з біологічних особливостей людських рас (колір шкіри, структура та колір волосся, риси обличчя, будова тіла тощо) їхню нерівноцінність, обґрунтовують поділ на «вищі» раси (творців цивілізації) і «нижчі», не здатні до самостійного культурного прогресу. http://surl.li/dgtfw

В повідомлені про ситуацію, коли не дали дозвіл на проїзд громадян рф до Європейського Союзу немає жодних ознак расизму тому, що санкції були застосовані за ознакою громадянства, а не раси. Тобто ні де і не коли не повідомлялося якої національності були ці люди (руські, калмики, абхази тощо). Більше того ні хто і ніколи не повідомляв про ознаки прояву упередження до, наприклад, руських громадян той же Німеччини, Польщі чи Франції.

Маніпуляція

Важко повірити, що співробітниця нехай і російського, але дипломатичного відомства не знає що таке расизм. Очевидно, що це поняття вона використовувала, щоб зняти акцент з того, що санкції ЄС можуть бути звернені не тільки до олігархів та бізнесу, а й до пересічних громадян рф. Отже, Захарова просто маніпулює та нічим не намагається підтвердити поняття расизм, яке вона використала.

Висновок

  • В умовах, коли у світі обговорюється чи можна застосувати до дій країни-агресора понять геноцид та екоцид представниця дипломатичного відомства спробувала віддзеркалити цю дискусію стосовно росії словом расизм. Це не мало і не може мати хоч скільки-небудь серйозні наслідки у світі, але може певною мірою не дозволити виникнути напрузі всередині самої росії, яка може виникнути внаслідок санкційних обмежень за межами рф.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja