Маніпуляція щодо расизму в відношенні громадян рф – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція щодо расизму в відношенні громадян рф

11 вересня 2023 року офіційна представниця МЗС рф Марія Захарова назвала расизмом роз’яснення Єврокомісії про заборону ввезення в ЄС особистих речей громадянами Росії. Зокрема вона заявила (мовою оригіналу): «Я считаю, что это просто расизм. Это никакая не политика санкций, это не вопрос уже создания каких-то дополнительных преимуществ для тонущей экономики Евросоюза. Это расизм как он есть». http://surl.li/lanod Це відверта підміна понять та маніпуляція.

 

Про що йдеться. Єврокомісія підтвердила інтерпретацію санкційного законодавства щодо росії, згідно з якою в’їзд до країн Європейського союзу на зареєстрованих у рф автомобілях може розцінюватись як заборонений імпорт. Посилання на відповідний документ Єврокомісії https://finance.ec. europa.eu/system/files/2023-09/faqs-sanctions-russia-listed-goods_en.pdf
– роз’яснення щодо застосування санкцій станом на 8 вересня – першим опублікувало російське видання «РБК». http://surl.li/lanqu

Радіо Свобода повідомляє, що було декілька випадків арешту на митниці в Німеччині зареєстрованих у Росії автомобілів, на яких російські громадяни намагалися в’їхати до країни. Митники посилалися на санкційні норми ЄС.

Слід зазначити, що Представництво Європейського Союзу в Україні http://surl.li/lanrv чітко зазначило, що коли йдеться про «санкції», насправді мається на увазі «обмежувальні заходи», що є правильним юридичним терміном. Вони є основою стратегії тиску на росію з боку Європейського Союзу, щоб остання припинила війну проти України.

Підміна понять

Раси́зм (фр. racisme, від race — рід, порода) — політична ідеологія, що стверджує вищість одних рас чи етносів над іншими та упередження й дискримінація, пов’язані з такою вірою. Підставою для расизму є науково необґрунтовані політичні теорії, що виводять з біологічних особливостей людських рас (колір шкіри, структура та колір волосся, риси обличчя, будова тіла тощо) їхню нерівноцінність, обґрунтовують поділ на «вищі» раси (творців цивілізації) і «нижчі», не здатні до самостійного культурного прогресу. http://surl.li/dgtfw

В повідомлені про ситуацію, коли не дали дозвіл на проїзд громадян рф до Європейського Союзу немає жодних ознак расизму тому, що санкції були застосовані за ознакою громадянства, а не раси. Тобто ні де і не коли не повідомлялося якої національності були ці люди (руські, калмики, абхази тощо). Більше того ні хто і ніколи не повідомляв про ознаки прояву упередження до, наприклад, руських громадян той же Німеччини, Польщі чи Франції.

Маніпуляція

Важко повірити, що співробітниця нехай і російського, але дипломатичного відомства не знає що таке расизм. Очевидно, що це поняття вона використовувала, щоб зняти акцент з того, що санкції ЄС можуть бути звернені не тільки до олігархів та бізнесу, а й до пересічних громадян рф. Отже, Захарова просто маніпулює та нічим не намагається підтвердити поняття расизм, яке вона використала.

Висновок

  • В умовах, коли у світі обговорюється чи можна застосувати до дій країни-агресора понять геноцид та екоцид представниця дипломатичного відомства спробувала віддзеркалити цю дискусію стосовно росії словом расизм. Це не мало і не може мати хоч скільки-небудь серйозні наслідки у світі, але може певною мірою не дозволити виникнути напрузі всередині самої росії, яка може виникнути внаслідок санкційних обмежень за межами рф.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja