Маніпуляція та брехня лаврова про зрив заходом мінських домовленостей для озброєння України – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція та брехня лаврова про зрив заходом мінських домовленостей для озброєння України

Днями очільник мзс рф видав черговий спіч в якому заявив, що: «…Метою зриву мінських домовленостей було створення умов озброєння України проти росії, а також метою знищення прав російського та російськомовного населення в Україні». Далі у матеріалі про те, чому ця заява маніпуляція та неправда.

 

ОЗБРОЄННЯ УКРАЇНИ

Саме повномасштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року та героїчний спротив українського народу та Збройних сил російській агресії, підштовхнула західні країни до потужної військової допомоги нашій державі.

Для порівняння – весь обсяг військової допомоги США та НАТО у період 2019-2022 років не перебільшував 500 млн доларів. Це за кілька років. І якщо говорити про озброєння, то це було легке та стрілецьке. Ні про яку важку техніку мова не йшла.

Після початку війни, тільки допомога США у 2022 році становила 36 млрд доларів, а у 2023 році вона сягне 43 млрд доларів.

Тобто фактично сама росія підштовзнула захід допомагати Україні зброєю. Хоча як зараз відомо нам пророкували поразку протягом 7-10 днів.

ЗРИВ МІНСЬКИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ

Домовленості діяли до 24 лютого 2022 року. Напад рф на Україну фактично їх обнулив. До того, у рамках мінського процесу перемовини тривали майже 8 років. Проте, весь цей час росія вела війну руками сепаратистів на Донбасі та усіляко затягувала вирішення навіть гуманітарних питань.

А буквально напередодні війни, у рф були створені підстави для входженння у майбутньому так званих ДНР і ЛНР у склад росії – першим кроком були визнання незалежності цих утворень, що вже ставило хрест на мінських домовленостях.

ЗНИЩЕННЯ ПРАВ РОСІЙСЬКОГО ТА РОСІЙСЬКОМОВНОГО НАСЕЛЕННЯ В УКРАЇНІ

Товариш лавров трохи поплутав про яку країну говорить. В Україні немає російського населення. Так є громадяни України, які мають російський паспорт, але це саме громадяни України, а не російське населення.

Аналогічна ситуація і з російськомовним населенням. Це фейковий термін вигаданий пропагандою. В Україні є українські громадяни, які в силу тих чи інших причин говорять російською. Але, це громадяни саме України.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “ЗРЦ” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja