Маніпуляція та неправда від речниці мзс рф марії захарової про те, що ніякої російсько-української війни не існує – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція та неправда від речниці мзс рф марії захарової про те, що ніякої російсько-української війни не існує

Речниця мзс рф марія захарова, як показали майже два роки війни – є однією з провідних пропагандисток кремля, яка для поширення російських наративів використовує своє службове положення. По великому рахунку, кожна заява захарової віж початку повномасштабного вторгнення рф в Україну – це набір кліше і штампів пропаганди. Проте, деякі меседжі «вдаються» захаровій найбільш цинічно. Як то один з крайніх – що, мовляв, не існує ніякої російсько-української війни… Про це далі – у матеріалі.

 

Днями на брифінгу речниця мзс на питання журналістів про «російсько-українську війну» заперечила, що така війна взагалі існує і заявила наступне (далі мовою оригіналу): «… это гибридная война Запада против россии руками киевского режима. Это четкое определение. Тут ничего не нужно придумывать и дополнять. Никакой нет российско-укранской войны или противостояния. Есть использование Западом Украины, как инструмента, для нанесения россии стратегического поражения. В общем и целом, мы называем это гибридной войной против нашей страны…»

Важливість аналізу такої заяви полягає в тому, що це класичний приклад пропаганди зміни сенсів. За логікою, який озвучено у меседжі захарової – жертва у війні не Україна, а росія!

Також із логіки захарової постає, що саме Україна проявила агресивні дії проти росії, або ледь не перша вдерлася на її територію чи почала бомбардування, ракетні обстріли.

Крім того, із слів захарової постає питання – де і яким чином «захід руками України» планував нанести росії стратегічно поразку? Для того, щоб це зробити потрібно поле бою. Бо якщо ми не говоримо про стратегічну поразку в економіці, політичній чи соціальній сфері, перегонах по висадці на Марс, то залишається лише одна площина – і про це говорить сама захарова – військова. Тож потрібно поле бою.

Відповідно, якщо «захід планував стратегічну поразку росії руками України», то і поле бою мало утворитися/бути розгорнуто на території саме росії. Проте, як показує реальність після 24 лютого 2022 року полем бою стала саме територія України.

Тож, із логіки захарової, вірогідно, «підступний Захід» мав дуже хитрий план – заманити російську армію на територію України і вже тут окружити і обложити ці війська і стратегічно їх вразити.

Може це і виглядає логічно у викривленому задзеркаллі російської пропаганди. Проте, у нормальному, реальному світі – це повна нісенітниця.

Для підкріплення логічних висновків слід згадати декілька фактів про війну росії проти України, які вказують на брехню і маніпуляцію речниці російського мзс:

– як констатували у Пентагоні, за першу добу повномасштабного вторгнення росія випустила по території України 160 ракет наземного, повітряного та морського базування; http://surl.li/nzejr

– за рік війни проти України для нанесення ударів саме по цивільній інфраструктурі було застосовано понад 5000 ракет різних типів та понад 1100 БПЛА; http://surl.li/nzeko

– за час повномасштабного вторгнення тільки за офіційними даними ООН в Україні загинуло близько 10 000 цивільних (за даними на жовтень 2023 року); http://surl.li/nzemi

– орієнтовно 10 мільйонів людей залишаються переміщеними особами всередині країни або як біженці в інших країнах; http://surl.li/nzemi

– 5 жовтня  очільник кремля підписав закони про ратифікацію «договорів» про приєднання та федеральні конституційні закони про «прийняття» як суб’єктів РФ, як пишуть російські пропагандисти, «ДНР, ЛНР, Запорізької та Херсонської областей». http://surl.li/nzeol

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Інтент» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja