Маніпулятивне звинувачення України правозахисниками з Human Rights Watch у використанні касетних боєприпасів – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Маніпулятивне звинувачення України правозахисниками з Human Rights Watch у використанні касетних боєприпасів

Міжнародні правозахисники з Human Rights Watch заявили, що ЗСУ причетні до начебто застосування касетних боєприпасів, що призвело до жертв серед цивільного населення. Про це говориться у звіті організації Human Rights Watch.

Проте, висновки цього звіту виглядають відверто маніпулятивно. До того ж ситуативно, поява такого звіту саме зараз – не випадковість. Про це далі у матеріалі.

 

«Нове дослідження Human Rights Watch виявило, що українські ракетні обстріли касетними боєприпасами підконтрольних росії територій в Ізюмі та його околицях на сході України протягом 2022 року призвели до численних жертв серед українського цивільного населення».

В HRW підрахували, що внаслідок удару по окупованому Ізюму, загинуло щонайменше 8 цивільних осіб, ще 15 отримали поранення, однак загальна кількість загиблих та поранених може бути більшою.

Правозахисники повідомили, що 6 червня звернулись до міністра оборони України з коротким викладом своїх висновків та проханням про зустріч. В Міноборони відповіли письмово, що “касетні боєприпаси не використовувалися в межах або навколо міста Ізюм у 2022 році, коли воно перебувало під російською окупацією”.

При цьому у HRW нагадали, що відповідно до Женевських конвенцій 1949 року, які застосовуються до “збройного конфлікту” в Україні, всі сторони зобов’язані розслідувати і належним чином переслідувати військові злочини, скоєні їхніми силами або на їхній території.

В організації також застерегли США від передачі касетних боєприпасів Україні. “Передача цієї зброї неминуче призведе до довготривалих страждань цивільного населення і підірве міжнародний осуд її використання”, – зазначили правозахисники.

У Human Rights Watch також визнали, що й російські війська використовують касетні боєприпаси. “Обидві країни повинні припинити використання цієї зброї невибіркової дії, і жодна країна не повинна постачати касетні боєприпаси через їхню передбачувану небезпеку для цивільного населення”, – говориться у повідомленні.

Перед цим телеканал CBS News з посиланням на неназваних американських посадовців, повідомив, що США вже цього тижня можуть ухвалити рішення про передачу Україні касетних боєприпасів.

Слід зазначити, що звіт Human Rights Watch вже назвали маніпулятивним і таким, що підіграє російській пропаганді. Бо у звіті робиться акцент саме на українську сторону. А російська згадується, проте не вказуються факти її злочинів із використанням і касетних боєприпасів, і іншої зброї, яка дійсно заборонена різними конвенціями. Наприклад, протипіхотні міни «Лепесток», фосфорні боєприпаси та інше.

До того ж, така подача інформації грає не руку пропаганді кремля, яка одразу схопилася за даний документ і брехливо заявила, що росія не використовує касетні боєприпаси, але буде вимушена це зробити у відповідь.

Поширення звіту саме такого змісту у поточний момент не є випадковим, бо як вже зазначалося США розглядають можливість надання Україні касетних боєприпасів. І прийняття рішення у цьому питання вийшло на фінальну стадію. Поширення маніпулятивного звіту розраховано на вплив на суспільну думку з метою або затягнути, або перешкодити рішенню адміністрації Білого Дому про касетні снаряди для України.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja