МАНІПУЛЯЦІЯ і БРЕХНЯ про те, як НЛО прилітало послухати Путіна   - Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

МАНІПУЛЯЦІЯ і БРЕХНЯ про те, як НЛО прилітало послухати Путіна  

На що тільки не вдається путінська росія для виправдання агресії проти України. Навіть НЛО прилітало послухати диктатора про ймовірність погроз застосування ядерного озброєння, якщо захід продовжуватиме допомагати Україні. Як бреше і маніпулює пропагандистська машина кремля – далі у матеріалі.

 

Російський пропагандистський ресурс ИноСМИ з посиланням на британські медіа стверджує (цитуємо): https://cutt.ly/y3oItkD

«К Путину на выступление прилетел цветастый НЛО. Это реальная новость из британской прессы

Пилоты нескольких российских самолетов сообщили об НЛО над Волгоградом, когда там был Владимир Путин, сообщает Daily Mail.

Daily Star, в свою очередь, пишет, что представители внеземных цивилизаций прилетели послушать речь российского президента об угрозе эскалации украинского конфликта из-за поставок западного оружия.

Даже инопланетяне осознают серьезность ситуации. Осталось только до Запада мысль донести», – цитуємо пропагадистів ИноСМІ, бо в оригінальних британських текстах цих слів не має. Тож де прихована брехня?

ПО-ПЕРШЕ, Сумнівні джерела інформації. Це традиційна схема російських пропагандистів, запустити якусь новину, дочекатися, коли вони з‘явиться на зарубіжних ресурсах і тут же перезапустити для своєї та світової аудиторії як безапеляційну позицію заходу.

Новина про НЛО з’явилася у російських регіональних медіа за три дні до появи в британських медіа. Основне повідомлення – пілоти помітили різнокольорові НЛО в небі біля російського міста Волгоград.
У британських медіа Daily Star (http://surl.li/etkig) та Daily Mail (http://surl.li/etkim) посилаються на телеграм канал «Авиаторщина». Російські медіа посилаються на російський телеграм-канал «Aviaincident». Паралельний пошук показує,  що в «Aviaincident» (http://surl.li/etkit) просто перепостили новину з каналу «Авиаторщина» (http://surl.li/etkir). А на ньому це проходить невеличким абзацом звітом, про появу вогників у небі.

ПО-ДРУГЕ, відсутність фото чи відео доказів. З появою смартфонів, кількість зафіксованих НЛО у світі катастрофічно зменшилося. Навіть на зазначених ресурсах «Авиаторщина» та «Aviaincident» є величезна кількість фото з незвичайних ситуацій, які відзняті пілотами, стюардесами, технічним персоналом, пасажирами та звичайними перехожими.

ПО-ТРЕТЄ, пошук по Волгограду та НЛО дав сам по собі цікавий  результат. Виявляється, НЛО біля Волгограду не тільки регулярно літають, але і – розбиваються (https://cutt.ly/N3oIdsV).

Наприклад, НЛО падали 16, 18 та 30 грудня минулого року. А якщо пошукати за літо 2022, то 16 червня є відео польоту вогників у небі поганої якості від випадкового свідка з землі (http://surl.li/etkhx).

В-ЧЕТВЕРТЕ, в усіх новинах про падіння НЛО (є фото та назви сіл) зазначається, що об’єкти військові і це рештки ракет чи дронів. Звертаємо також увагу, що в 47 кілометрах на захід від міста Волгоград розміщена авіабаза ВПС росії у складі 4-ї армії ППО Південного військового округу рф під назвою Мариновка.

ПО-П’ЯТЕ, всі земні літальні апарати оснащені аеронавігаційними вогнями — зовнішнім світлотехнічним обладнанням, призначеним для необхідних умов видимості вночі при зльоті, посадці, рулінні, підсвічування елементів конструкції (http://surl.li/etkic). Якщо літальний апарат маневрує, то здалеку може здатися, що об’єкт переливається різними кольорами – червоними, зеленими, білими і все це мигає.

В-ШОСТЕ, чи прилітало НЛО послухати путіна?

В усіх першоджерелах мова йде про те, що в цей день дійсно президентський літак з ймовірно президентом росії путіним прилітав у Волгоград із Сочі. Пілоти регулярних рейсів Волгоград-Сочі були повідомлені про безпольотний коридор і поява вогників у ньому викликала у них інтерес.

Але якщо у забороненій для польотів зоні з’явиться будь-який неопізнаний об’єкт, сили ППО приведуть у бойову готовність, у небо піднімуть авіацію, а рейс президентського літака змінить маршрут. Подібного не повідомлялося. Крім того, жодної появи різнокольорових вогників ПІД ЧАС виступу путіна у Волгограді зафіксовано не було.

ВИСНОВОК

Брехня. Як ми бачимо, у ймовірність появи НЛО перед виступом путіна російські регіональні медіа не вірять і увагу на цьому не акцентують. Безпілотників навколо військового аеропорту Мариновка біля Волгограду бачать багато, інколи вони навіть падають.

Маніпуляція. Давно існує міф, що НЛО часто бачать у моменти напередодні чи під час великих катастроф. Найпопулярніша версія – при тестуванні першої ядерної бомби в пустелі під Аламогордо (штат Нью-Мексико, США). ИноСМИ спробувало невдало зіграти на цих страхах.

Перефразуємо їхню цитату – «даже инопланетяне осознают серьезность ситуации. Осталось только до Запада мысль донести» – Росія таки програє війну, якщо вже залучає НЛО до шантажу.

А ми доносимо думку, що не варто вірити у повідомлення російських пропагандистських ресурсів, навіть якщо вони цитують іноземні медіа, та анонімним телеграм каналам, якщо там не наведені факти, які можна побачити чи перевірити.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja