МАНІПУЛЯЦІЯ І НЕПРАВДА лукашенко, про те, що Україна нібито пропонувала укласти «пакт о ненападении» – Без Брехні
ДонеччинаЛуганщинаФактчекФактчек-регіон

МАНІПУЛЯЦІЯ І НЕПРАВДА лукашенко, про те, що Україна нібито пропонувала укласти «пакт о ненападении»

Сьогодні зранку медіа то соцмережами – як українськими так і російськими – поширилася заява невизнаного президента Білорусі лукашенко, про те, що мовляв Україна пропонувала укласти «пакт о ненападении». Чому це брехня і маніпуляція – далі у матеріалі.

 

На нараді про суспільно-політичну обстановку та стан злочинності в країні, яка проходила 24 січня, лукашенко заявив, що «Запад не отказался от своих планов касательно Беларуси, в Украине продолжают готовить боевиков и экстремистов:  «Не знаю, зачем это украинцам. С одной стороны, просят нас, чтобы мы ни в коем случае не воевали с Украиной, чтобы наши войска туда не двигались. Пакт о ненападении предлагают заключить. А с другой стороны, готовят эту гремучую смесь и вооружают их. Польша, Литва вообще очумели. Зачем это им надо? Не понятно. Поэтому мы вынуждены жестко реагировать»». http://surl.li/enxbs

По-перше, Україна не робила подібних пропозицій на офіційному рівні, не повідомляла про це публічно, а офіційні представники МЗС не робили з цього приводу ніяких заяв з часу початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року – часу коли з території Білорусі кордони нашої держави незаконно перетнули російські війська та були проведені ракетні і авіаційні удари. Ракетні удари продовжувалися до жовтня 2022 року.

По-друге, єдиний публічний меседж до білоруської влади та білоруського народу лунав від офіційного Києва у форматі заклику утриматися, не втручатися у війну, яка розв’язана росією проти української держави і нації.

Це сьогодні і підтвердив Президент України Володимир Зеленський на спільній прес-конференції з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо, який прибув з візитом до нашої держави: «Україна ніколи не збиралася та не збирається нападати на Білорусь». Так Президент прокоментував слова самопроголошеного президента РБ лукашенка про нібито пропозицію підписати пакт про ненапад: «Ми дійсно не збирались та не збираємось нападати на Білорусь. Це сигнал від всього українського народу білоруському народу. Для нас дуже важливо, щоб Білорусь не втратила свою незалежність та не вступила, незважаючи ні на який вплив, не вступила у цю абсолютно ганебну війну». http://surl.li/enxfe

Що насправді пропонувала і підтримувала Україна по відношенню до Білорусі, вірніше до її керівництва, то це створення спеціального трибуналу, щоб притягти до відповідальності політичне та військове керівництво росії та її союзників за злочин агресії проти України.

Нагадаємо, що Європейський парламент підтримав резолюцію, яка закликає до створення спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії росії проти України. Голосування відбулося 19 січня. Документ підтримали 472 депутати, проти — 19, утрималися 33 європейських політики. Це відкриває можливості для практичної організації такого інструменту і процесу. http://surl.li/emcdf

Європарламент вважає, що створення спеціального трибуналу «…заповнить велику прогалину в поточній інституційній структурі міжнародного кримінального правосуддя та має ґрунтуватися на стандартах і принципах, які застосовуються до Міжнародного кримінального суду….

Європарламент вважає, що спеціальний міжнародний трибунал повинен мати юрисдикцію для переслідування не лише владіміра путіна та політичного і військового керівництва оосійської федерації, але й олександра Лукашенка та політичного і військового керівництва Білорусі, як ​​держави-співучасника, з території якої і за матеріально-технічної підтримки якої Російська Федерація веде свою агресивну війну проти України», — сказано у документі.

Президент Зеленський вітав таке рішення, про що повідомим тоді ж 19 січня у своєму Твіттер. http://surl.li/enxhy

На поточний момент Україна не розірвала дипломатичних стосунків з Білорусю, аби не давати лукашенко зайвий привид маніпуляцій і можливого вступу у війну на боці росії.

«У нас немає ілюзій щодо білорусі, а є тверезий аналіз того, що відбувається, і яким чином не давати додаткових приводів лукашенку ухвалювати «ті чи інші рішення». Я вже казав публічно, і моя позиція не змінилася: якщо білоруські збройні сили зайдуть на територію України, я негайно відправлю пропозицію розірвати з ними дипломатичні відносини», – так пояснює ситуацію з дипвіносинами Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. http://surl.li/cpdrw

Щодо лукашенка і його заяви, то крім вже викритої її брехливості, вона ще є відверто маніпулятивною і лежить у площині вже «класичного» мем-меседжу – «я вам сычас покажу аткуда гатовилось нападение…»

Вона маніпулятивно демонструє суб’єктність Білорусі у відношеннях із Україною. Мовляв, ось дивіться нас просять і ми (а не у москві за нас) самі вирішуємо «підписувати чи ні». Крім того, демонструє «далекоглядність та кмітливість» самого лукашенко. Бо за хитрими пропозиціями «пакту о ненападении», від бачить приховану загрозу бо в Україні «гремучую смесь вооружают».

Ну а головне, так само маніпулятивно демонструє силу білоруської армії – бачите нас простять не нападати, бо якщо ми нападемо, то ого-ого. Хоча насправді українське військове керівництво зовсім іншої думки про можливості армії Білорусі.

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, наголошував, що «Сьогодні Білорусь навіть разом з частково мобілізованими не готова до повноцінної участі в наземній операції. Якщо б таке рішення було прийнято, то це було б самогубство і з військової точки зору, і з політичної…» http://surl.li/enxnh

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Реальная газета” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja