МАНІПУЛЯЦІЯ пропаганди про те, що британський експерт радить ЗСУ економити запаси ППО – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

МАНІПУЛЯЦІЯ пропаганди про те, що британський експерт радить ЗСУ економити запаси ППО

У російських пропагандистських медіа поширили інформацію про те, що британський аналітик Майкл Кларк радить Збройним силам України пропускати ракетні удари Росії, щоб не витрачати запаси ППО.

Повідомлення поширювали, посилаючись на відео ефіру Sky News під назвою «Війна в Україні: Експерт пояснив, чому Україна може «почати пропускати ракети». Однак це – маніпуляція. Далі розповідаємо, чому.

 

Роспропаганда писала, що Майкл Кларк нібито зробив заклик до військового керівництва України «не використовувати американські зенітні комплекси проти недорогих дронів». Та це – МАНІПУЛЯЦІЯ.

У самому виступі в ефірі Sky News експерт не робив схожих заяв стосовно України. А просто дав свою оцінку українській ППО.

Якщо переглянути ефір, можна почути, що він говорить таке: «Українські сили протиповітряної оборони працюють досить добре». І він лише припустив, що Україна не буде використовувати дорогі ракети Patriot проти дешевих російських дронів.

Зокрема, він підкреслив, що в українських сил протиповітряної оборони «можуть почати закінчуватися ракети, якщо вони не будуть обережно їх використовувати».

Британський експерт також додає, що Росія використовує стратегію, яка має спонукати Україну використовувати більше боєприпасів. Тому що «росіяни знають, що кількість українських боєприпасів більш обмежена, не зважаючи на дефіцит, який створили санкції».

ВИСНОВОК

  • Російська пропаганда подібними маніпуляціями намагається показати, що в Україні – слабка протиповітряна оборона і держава не може захистити своє населення.
  • Ворог маніпулює суперечливим заголовком ефіру, щоб посіяти паніку в суспільстві і переконати, що систем ППО в Україні – недостатньо.

 

Матеріал підготовлено фахівцями ресурсу “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінфомації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja