МАНІПУЛЯЦІЯ пропаганди про ТРИ мільярди людей, які "не підтримали" засудження рф за фейкові референдуми - Без Брехні
ЗапоріжжяФактчек

МАНІПУЛЯЦІЯ пропаганди про ТРИ мільярди людей, які “не підтримали” засудження рф за фейкові референдуми

Ніколи такого не було і от знову: російські інформаційні помийки, телеграм-канали, почали поширювати «радісні» повідомлення, що нібито 3 мільярди людей утрималися від голосування за засудження незаконних дій рф з анексії українських територій. Розповідаємо, як голосуванням в ООН маніпулює російська пропаганда.

Росіяни намагаються втримати інформаційний фон на тлі відверто негативної для них новини: Генасамблея ООН засудила так звані референдуми, які росія влаштувала на тимчасово окупованих українських територіях. Резолюцію підтримали 149 зі 193 членів Генасамблеї, 5 держав проголосували проти, а ще 35 втрималися від голосування. І ось з останнього приводу росіяни вирішили влаштувати собі невелику “перемогу”. http://surl.li/djbzl

Так, Телеграм-канал із відносно невеликою аудиторією (майже 60 тисяч підписників) видав чудове:

«Легким пером автори написали що, буцімто, понад 3 мільярди людей (маючи на увазі жителів країн, які втрималися від голосування) не підтримали, але і не проголосували проти анексії росією нових українських територій».

Така математика не витримує жодної критики, адже на засіданнях Генасамблеї голосують представники країн, які представляють не стільки волю народу, скільки позицію влади, кожна з яких має свої мотиви, амбіції та приховані смисли.

Перед тим, як голосувати, представники країн-членів ООН не проводять жодного опитування серед населення. Тобто повідомлення вищезгаданого телеграм-каналу про те, що від голосування утрималося, аж 3 мільярди людей, це доволі безграмотно зроблена маніпуляція.

Звідки взялася цифра у три мільярди? На підтримку України, за резолюцію, що засуджує фейкові референдуми та анексію українських територій, проголосували 143 країни із 193 членів Генасамблеї ООН. П’ять держав (Росія, Білорусь, Сирія, Північна Корея та Нікарагуа) проголосували проти. Решта 35 утрималися під час голосування. http://surl.li/djccg

Серед країн що утрималися були Індія та Китай. Сумарна кількість населення цих країн складає ті самі ТРИ мільярди. Тобто для того, щоб применшити свою політичну поразку, пропагандисти рф «створили факт», який би вражав масштабністю.

Щодо терміну «утриматися від голосування» – то це означає зайняти нейтральну позицію, про що свідчать і дані з академічного тлумачного словника, де сказано:

Такими інформаційними вкидами росіяни намагаються рзмити правду про те, що понад 70% країн-членів ООН підтримали Україну та вчергове дала політичний сигнал про те, що будь-яка країна, навіть якщо вона вважається потужною, не може робити все, що їй спаде на думку.

P.S. А тим часом Україна намагається взяти все від ситуації із дипломатичними невдачами росії. Наприклад, пан Сергій Кислиця, постійний представник України в ООН, в іронічній манері відреагував на результати голосування: «О боже! Не бачу! Скільки за вашими словами проголосувало за Росію? 4? Боже!..» http://surl.li/djcaj

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja