МАНІПУЛЯЦІЯ УПЦ МП про те, щоб «Зеленський Лавру не ображав» – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

МАНІПУЛЯЦІЯ УПЦ МП про те, щоб «Зеленський Лавру не ображав»

На фоні подій з виселенням УПЦ МП з Києво-Печерської Лаври колишній її настоятель, митрополит Павло (Лебідь), та решта його «братії» записали відеозвернення до президента України Володимира Зеленського. Їх меседж містить маніпуляцію, яку одразу ж підхопили російські та проросійські засоби масової інформації. Далі в матеріалі – про головний наратив, який просуває роспропаганда.

 

«Ми всі молились, щоб Володимир Зеленський став президентом, тому просимо, щоб він нашу Лавру не ображав, а захищав», – такий основний наратив транслюють духівники.

Так, зокрема митрополит Павло заявив, що молився за президентство Зеленського ще до виборів. Про це один зі священників УПЦ МП говорить на відео і додає, що за Зеленського молилися, «щоб він нашу Лавру не ображав». Павло також говорив, що йому «Господь відкрив, хто стане новим президентом, і це – Зеленський».

Цей маніпулятивний меседж розповсюдили проросійські ЗМІ і телеграм-сміттярки, та почали підносити її під виглядом гоніння канонічної православної церкви. Повідомлення подали так, аби аудиторія повірила і сама дійшла висновку, що нібито «священна війна» неминуча.

Проте зрозуміло, що справа тут не просто в так званому «захисті» Лаври, а більше йдеться про майно. В УПЦ МП 31 грудня завершився термін оренди Успенського і Трапезного соборів на території Верхньої лаври. У січні їх повернули державі. А вже 10 березня національний заповідник «Києво-Печерська лавра» попередив УПЦ МП, що з 29 березня розірве договір від 2013 року про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном, яке є державною власністю. А все через те, що УПЦ незаконно набудувала десятки готелів гуртожитків, столових та господарських споруд. І це порушення умов оренди.

Нагадаємо, раніше скандальний проповідник запустив фейк щодо хрестів на Трапезному храмі Лаври, які, за словами Лебедя, потемніли нібито «через богослужіння горе-українців», маючи на увазі ПЦУ. Однак ми перевірили інформацію і виявили, що чорні хрести на фото Трапезного Собору – лише через покриття та ракурс зйомки. http://surl.li/kzsoz

ВИСНОВОК

УПЦ МП знову зманіпулювали, виставивши себе в ролі жертви, що і підхопили російські та проросійські ЗМІ. Кремль використовує цю тему для нагнітання ситуації та збільшення аудиторії прихильників, які підуть «рятувати» православних українців.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja