МАНІПУЛЯЦЦІЯ лаврова, що Україна під прикриттям Мінських угод «8 років готувала напад на росію» – Без Брехні
ЛуганщинаФактчекФактчек-регіон

МАНІПУЛЯЦЦІЯ лаврова, що Україна під прикриттям Мінських угод «8 років готувала напад на росію»

Одна з улюблених мантр російської пропаганди – «Україна 8 років бомбила Донбас». Схоже на те тепер у неї з’явиться конкурент. Ротом так званого очільника МЗС недофедерації  лаврова пропаганда запустила новий меседж, про те, що «Україна під прикриттям Мінських угод 8 років готувала напад на росію».

Не моргнув оком, товариш лавров, заявив, що і пані Ангела Меркель, і пан Франсуа Олланд, не кажучи вже за пана Петра Порошенко – самі зізналися у цьому у своїх заявах про Мінські угоди. Чому це черговий трюк пропаганди і маніпуляція – далі у матеріалі.

 

На спільній прес-конференції з главою МЗС Єгипту Самехом Шукрі 31 січня 2023 року лаврова заявив наступне:

«…О тех долгих годах саботажа минских договоренностей, которые предшествовали нынешней ситуации и которые активно использовались украинским режимом и западными странами, которые вскармливали этот режим для того, чтобы готовить войну против рф, в чем сейчас откровенно признались подписанты минских договоренностей — президент бывший Украины Порошенко, руководители Франции и Германии госпожа Меркель и господин Олланд». http://surl.li/eroug

Що ж послугувало такому несподіваному і карколомному «викриттю» і колишньої канцлерки Німеччини, і колишнього прем’єра Франції, і п’ятого президента України?

Підґрунтям стали заяви цих персон, де фігурували тези, що Мінські угоди дали час, щоб зміцніти Україні.

Ангела Меркель 7 грудня В інтерв’ю Die Zeit 7 грудня 2022 року Ангела Меркель розповіла: http://surl.li/erowf

«Мінські угоди 2014 року були спробою дати час Україні. Вона також використала цей час, щоб стати сильнішим, як ви можете бачити сьогодні. Україна 2014/15 – це не Україна сьогодні. І я дуже сумніваюся, що тоді країни НАТО могли зробити стільки, скільки зараз роблять для допомоги Україні».

Франсуа Олланд 28 грудня 2022 року в інтерв’ю The Kyiv Independent заявив, що успішний опір України російській агресії 2022 року — частково результат його власних дипломатичних зусиль у 2014–2015 роках: http://surl.li/erowl

«На той час Володимир Путін шукав негайної вигоди. Він просувався (на Донбасі) за допомогою проросійських сепаратистів, а не безпосередньо через власну армію, хоча були явні докази того, що росіяни перебували на Донбасі і що російська зброя поширювалася серед сепаратистів.

Мінські угоди на якийсь час зупинили російський наступ. Дуже важливо було знати, як Захід скористається цим перепочинком, щоб запобігти подальшим спробам Росії…

З 2014 року Україна зміцнила свої воєнні позиції. Справді, українська армія була зовсім іншою, ніж у 2014 році. Вона була краще навчена та оснащена. Заслуга Мінських угод у тому, що вони надали українській армії таку можливість. Крім того, Європа не розділилася і одразу підтримала Україну, а Сполучені Штати надали значну допомогу.

Таким чином, час, який Путін вважав за перевагу для себе, насправді виявився можливістю для українців. Найкращий приклад цього добре видно на полі бою. Його армія виявилася значно слабшою, ніж він припускав, а український опір — набагато більш завзятим, ніж він припускав…»

Зрештою, Петро Порошенко у фільмі Бі-Бі-Сі «Путін проти Заходу» стверджував: http://surl.li/erowv

«Знаєте, в чому полягає успіх Мінських угод, незважаючи на те, що Росія не виконала жодного з їхніх пунктів? Цей документ дав Україні вісім років для будівництва армії, економіки та глобальної проукраїнської антипутінської коаліції».

Ніхто з державних лідерів, які підписали угоди, не мають жодного слова про те, що нібито готувалася війна проти Росії. Метою, як випливає з усіх трьох заяв, було зупинити війну, що вже йшла, і зміцнити обороноздатність України на випадок її відновлення. Як стверджують усі троє, цієї мети було досягнуто.

Практично теж саме Порошенко говорив у травні 2022 року, але тоді пропаганді було не до нових меседжів: «Ми домоглися реалізації того, чого хотіли. Ми не вірили Путіну, як не віримо зараз. Нашим завданням було, по-перше, відвести загрозу або принаймні відтермінувати війну. Вибити собі вісім років, щоб ми відновили економічне зростання і побудували міць Збройних сил. Це було перше завдання –  і його було досягнуто», – сказав Порошенко. http://surl.li/eroxl

Тобто всі три лідери, учасники Мінського формату перемовин на найвищому рівні, констатували, що ті угоди зупинили наступ росії, не дали розширенню агресії, виграли час для зміцніння України. І цей час, як показують події 2022-2023 років був використаний недаремно.

Всі лідери говорять про агресію саме росії. Проте, у викривленому світі лаврова набуття країною можливості протистояти агресії більш сильнішого і чисельнішого ворога – це підготовка до війни, і до на нападу на ерефію.

Що ж, пігулки тут вже не допоможуть.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Реальная газета” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja