Масова «примусова смертельна вакцинація» всіх і кожного | новий-старий ФЕЙК – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Масова «примусова смертельна вакцинація» всіх і кожного | новий-старий ФЕЙК

На тлі прийняття Верховною Радою Закону № 3380, який заокрема передбачає тестування українців на COVID-19, в мережі час від часу з’являються фейки про небезпечний характер таких дій. Відносно «нова порція» – улюблені «лякалки» від прихильників теорій змови, що це все робитиметься примусово і обов’язково – ну і як же без цього – вам вставлять чіп! Тож розбираємо на молекули чергову нісенітницю.

ВЕРДИКТ. ФЕЙК / МАНІПУЛЯЦІЯ

СПРОСТУВАННЯ

1. Як ми вже неодноразово звертали увагу, з нашого досвіду аналізу подібної інформації, часто фейкові повідомлення подібного «конспіраторського» змісту в мережі розсилають саме російською мовою. В даному випадку цей маркер також спонукає викликати підозру в правдивості вірусного повідомлення.

2. В повідомленні йдеться про те, що тестування проводитимуть кожному громадянину вдома за участі медика і поліцейського. Якщо звернутися до вже названого Закону №3380, то у ньому норми, яка б вимагала примусового тестування усього населення України, немає. Йдеться про обов’язкове тестування усіх, хто звертається за медичною допомогою з ознаками коронавірусної хвороби, контактних із хворими на COVID-19, а також медиків і співробітників Нацполіції та Нацгвардії.

Окрім того, ні на сайті МОЗу, ні на сайті МВС повідомлення про масове тестування вдома не має. А про такі масштабні заходи в рамках цілої країни, зрозуміло, було б оголошено офіційно і заздалегідь.

3. Не оминули у своєму повідомленні його автори і однієї із топових фейкових тем. Йдеться про скорочення населення шляхом зараження людей і під час тестування на COVID-19, і під час «смертельної» вакцинації від коронавірусу. Про всесвітню змову і спростування цієї інформації ми вже писали у матеріалі «Вбити Білла», або чергова порція ФЕЙКІВ про всесвітню змову на чолі з Біллом Ґейтсом».

Тому ще раз просто повторим, що це вигадки конспірологів і фейкмейкерів, які на тлі складної ситуації з епідемією коронавірусу поширюють паніку, дискридетують окремих персон і органи державної влади.

4. Ще один пункт повідомлення на яки слід звернути увагу – це те, що нібито відбуватиметься примусова вакцинація і наявність нано-чіпа у вакцині.

Наразі на поточний момент відомо, що над вакциною від коронавірусу працюють кращі вчені у багатьох країнах світу. У Всесвітній організації здоров’я вважають, що на розробку вакцини від коронавірусу до тієї стадії, коли її можна буде безпечно використовувати, знадобиться до одного ріку. На сьогодні вакцини не існує! Тому ні про яку вакцинацію (тим більше примусову) взагалі мова не йде.

Варто сказати і декілька слів про те, що «теорії змови» та підтримка конспірологічних поглядів часто мають негативні наслідки, які призводять до небажання застосовувати превентивні профілактичні заходи. Наприклад, в Україні вже не перший рік активно поширюється так званий  «рух антищеплеників». Так, згідно із дослідженнями незалежного благодійного фонду Wellcome Trust, результати якого опублікувало видання Popular Science, кожен другий українець сумнівається в ефективності і безпеці вакцинації від хвороб. І вже не має значення чи це щеплення від кору, поліомієліту чи коронавірусу. На цьому і маніпулюють творці схожих повідомлень у мережі.

Тож зберігайте спокій і здоровий глузд, довіряйте лише офіційні і перевірені інформації.

 

Автор. Світлана Величко

Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19” – “По той бік пандемії”,  ініційованого ресурсом “По той бік новин”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja