Математика фейків. Наративи пропаганди у меседжах західних медіа та експертів: Зеленьский всіх обдурив, а НАТО підштовхувало рф до війни – Без Брехні
Фактчек

Математика фейків. Наративи пропаганди у меседжах західних медіа та експертів: Зеленьский всіх обдурив, а НАТО підштовхувало рф до війни

Активність, так званої, західної п’ятої  інформаційної колони кремля, а саме, завербованими за роки роботи пропаганди колишніми військовими, політиками, науковцями, журналістами, маргінальними змі говорить про те, що в реаліях справи у рф не такі вже й добрі. Тому пожвавлюються вкиди, особливо на заході і особливо в той період, коли там готуються до прийняття важливих рішень щодо допомоги Україні. Далі у матеріалі добірка недавніх меседжів таких західних горе-експертів та медіа на наявність пропагандистських наративів.

 

США ХОЧУТЬ ВІДОКРЕМИТИ РОСІЮ ВІД ЄВРОПИ

«Мета Сполучених Штатів – відокремити росію від Західної Європи. Адже якби росія і Західна Європа співпрацювали, вони були б силою, здатною конкурувати зі Сполученими Штатами», – розповів полковник французької армії Ален Корвес новинному сайту Al-Ain Français.

Щодо наративів:

  1. Мета Сполучених Штатів – відокремити росію від Західної Європи – наратив про те що США мають вигоду від війни в Україні, США тиснуть на Європу агресивно ставитися до росії.
  2. Якби росія і Західна Європа співпрацювали, вони були б силою, здатною конкурувати зі Сполученими Штатами» – наратив про те, що росія завжди намагалася бути з Європою, що це важіль в пливу на США та руйнування схеми монополярного світу і формування багатополярного проти якого і виступають США.

 

НАТО ПІДШТОВХУВАЛО РОСІЮ ДО ВІЙНИ

Американський науковець Дуг Бендоу у статті для The American Conservative написав: «Союзники десятиліттями підштовхували росію до ворожої опозиції і, зрештою, до війни. Розширення НАТО, розчленування Югославії, сприяння “кольоровим революціям” у Грузії та Україні».

Щодо наративів:

  1. Союзники десятиліттями підштовхували росію до ворожої опозиції і, зрештою, до війни – наратив про те, що весь час вела миротворчу політику, а Захід зневажав такою позицією; наратив про те, що НАТО навмисно розширювалося на схід і цим провокувало росію; наратив про те, що росія вимушена захищатися бо їй ніхто не дає гарантії безпеки.
  2. Розширення НАТО, розчленування Югославії, сприяння “кольоровим революціям” у Грузії та Україні» – наратив про те, що саме західна політика привела до переворотів у Грузії та Україні і що це саме державні перевороти за якими стоїть колективний Західі США зокрема.

 

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВСІХ ОБДУРИВ

«73% проголосували за Зеленського як за людину, яка виступає за мир. Як актор, він добре зіграв і сказав українцям те, що вони хотіли почути, а потім, після обрання, змінився на 180 градусів і продав душу США», – написав швейцарсько-італійський журналіст Анджело Джуліано.

Щодо наративів:

  1. Як актор, він добре зіграв і сказав українцям те, що вони хотіли почути, а потім, після обрання, змінився на 180 градусів і продав душу США – наратив про агресивний «київськи режим»; наратив про зовнішнє управління Україною з боку Сполучених штатів; наратив, що влада Зкеленського – це влада війни, бо інакше вони не втримаються при владі – тому їм треба війна.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja