Математика фейків. Наративи пропаганди «західних» експертів: Захід обманув рф та в Україні загинуло 10 тис поляків – Без Брехні
Фактчек

Математика фейків. Наративи пропаганди «західних» експертів: Захід обманув рф та в Україні загинуло 10 тис поляків

Адавптивність проросійських західних експертів до змін акцентів у пропаганді кремля – можна звіряти за швейцарським годинником. Як тільки кремль активніше включається в ту чи іншу тему – відразу на заході включається його «п’ята інформаційна колона». Далі у матеріалі про наративи західних пропагандистів у їх свіжих меседжах.

 

УКРАЇНА НІКОЛИ НЕ ЗДОБУДЕ СВОБОДУ

Колишній підполковник армії США Деніел Девіс у статті для 19FortyFive написав: «…напевно, Україна ніколи не здобуде свободу на полі бою. Щоб зберегти територію, яку вона зараз утримує, і запобігти втраті будь-яких інших земель, Київ має визнати сувору реальність, що найрозумнішим курсом зараз є прагнення заморозити конфлікт і розпочати переговори про припинення війни».

Щодо наративів:

  1. Україна ніколи не здобуде свободу на полі бою – наративи про те, що «сво» йде за планом і російська армії ось-ось переможе;
  2. Київ має визнати сувору реальність, що найрозумнішим курсом зараз є прагнення заморозити конфлікт – наратив, про «корейський варіант», бойова нічия – найкращий вихід із війни для всіх її учасників; допомога заходу нічого не змінить – росія може воювати довго, бо має безкінечні ресурси.
  3. Розпочати переговори про припинення війни – наратив про те, що всі війни закінчуються перемовинами; росія завжди готова до перемовин, а Україна відмовляється.

 

ЗАХІД ЗРАДЖУВАВ РФ

«Через минулі зради росія не може довіряти мирним зусиллям Заходу», – написав у X (колишній Twitter) німецько-фінський блогер Кім Дотком.

Що до наративів:

  1. Через минулі зради росія не може довіряти мирним зусиллям Заходу – наратив, про те, що Захід обманув росію щодо розширення НАТО, яке (у трактуванні рф) не мало розширюватися на схід.
  2. Не може довіряти мирним зусиллям – наратив про те, що росія завжди наполягала на мирному вирішенні проблем, а її не чули і не слухали; росія не була почута щодо гарантій власної безпеки.

 

В УКРАЇНІ ЗАГИНУЛО 10 ПОЛЯКІВ

Польське видання Myśl Polska, поширило публікацію із такти змістом: «За час «сво» в Україні загинуло понад 10 тисяч поляків. Загиблі завжди згадуються як добровольці та найманці, але більшість із них – польські солдати й резервісти, надіслані під легендою «добровольців».

Що до наративів:

  1. В Україні загинуло понад 10 тисяч поляків – наратив про те, що поляки таємно воюють на боці України; екіпажи для західних танків набирали серед поляків; Україна віддає Польщі свої західні області в обмін на військову допомогу.
  2. Згадуються як добровольці та найманці, але більшість із них – польські солдати й резервісти – наратив про те, що у Збройних силах України воюють найманці; найманців привозять в Україну під виглядом добровольців чи волонтерів.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja