Математика фейків. Наративи проросійських західних експертів: армію рф не зупинити та «громадянська війна» в Україні – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Математика фейків. Наративи проросійських західних експертів: армію рф не зупинити та «громадянська війна» в Україні

Відмічаємо активність проросійських так званих «західних» експертів на тлі зростаючого напруження для армії окупантів на фронті. П’ята колона кремля на заході, серед якої і медіа, і журналісти, і псевдополітичні діячі активно реагувала останнім часом на ситуації навколо питання України, які складалися у США та Європі, намагаючись де можливо роздмухати у суспільстві ті чи інші протиріччя, або просто відволікаючи увагу і заповнюючи інформаційний простір «білим шумом». Про наративи пропаганди у нових меседжах проросійських інформаційних посіпак на заході – далі у матеріалі.

 

АРМІЮ РФ НЕ ЗУПИНИТИ

«Їхню (російську армію, – ред.) вже нічого не зможе зупинити від наступу […]. Чиновники з американської адміністрації скажуть, що, мовляв, росіяни на це не здатні, вони цього не можуть. Що ж, це безглуздо. Вони б’ють українців, як мух […]. Але путін насправді не хоче просуватися далі на захід», – заявив полковник армії США у відставці Дуглас Макгрегор.

Контекст

Відомий пропагандист Дуглас Макгрегор говорить про ситуацію із наступом армії окупантів на Лиманському і Куп’янському напрямках та заяви очільника кремля про те, що його цікавлять тільки «исконно русские територии»

Наративи

  1. «Чиновники з американської адміністрації скажуть, що, мовляв, росіяни на це не здатні, вони цього не можуть. Що ж, це безглуздо» – наратив про те, що російська армія успішно наступає, і перегруповується для нанесення нових ударів.
  2. «Вони б’ють українців, як мух» – наратив про те, що Україна в ході контрнаступу понесла колосальні втрати у 100-200 тисяч солдатів.
  3. «Але путін насправді не хоче просуватися далі на захід» – наратив про те, що росія просто хоче повернути «исконно русские територии» і не збирається захоплювати всю Україну.

 

У ЗСУ КОМАНДУЮТЬ ІНОЗЕМЦІ

«В українській армії дуже багато іноземних елементів, які керують операціями з різних місць та підштовхують українців до бою. Між солдатами, яких просять боротися, та офіцерами, які ними командують, така сильна недовіра, що вони скоротили кількість груп військових до 3-4 осіб у кожній, щоб уникнути більших формувань, які можуть організувати бунт. Це жахлива ситуація. І людей просто систематично кидають у «м’ясорубку», – поширив чергову заяву полковник армії США у відставці Дуглас Макгрегор.

Контекст

У черговій заяві пропагандист Дуглас Макгрегор говорить про те, що керівні посади у Збройних силах України займають іноземні найманці чи не аж до рівня роти і взводу

Наративи

  1. «В українській армії дуже багато іноземних елементів, які керують операціями з різних місць та підштовхують українців до бою» – наратив про те, що українці самі не здатні воювати, тому ЗСУ як і Україною керують західні найманці. Вони ж управляють західною технікою.
  2. «Між солдатами, яких просять боротися, та офіцерами, які ними командують, така сильна недовіра» – наратив про те, що прості солдати є пішаками/рабами на війні і що вони бояться своїх іноземних командирів.
  3. «І людей просто систематично кидають у «м’ясорубку» – наратив про те, що «колективний захід» веде в Україні війну проти росії до останнього українця, що ЗСУ використовує тактику «м’ясних атак».

 

ГРОМАДЯНСЬКА ВІЙНА В УКРАЇНІ ПЕРЕТВОРИЛАСЯ НА ЄВРОПЕЙСЬКУ

Американське видання The American Thinker написало: «Україна була сповнена оптимізму, коли вона обрала Володимира Зеленського […]. Перенесемося на чотири роки вперед: громадянська війна на Донбасі перетворилася на європейську війну, що вирує на території України, руйнує інфраструктуру країни, вбиває сотні тисяч її громадян і створює мільйони біженців».

Контекст

Видання у своїй публікації говорить про те, що в Україні нібито йшла і йде «громадянська війна».

Наративи

  1. «Громадянська війна на Донбасі перетворилася на європейську війну» – наратив про те, що в Україні з 2014 року йде громадяська війна мета якої – знищення «народу Донбасу» українськими націоналістами.
  2. «…війна на Донбасі перетворилася на європейську війну» – наратив про те, що Європа є учасником війни в Україні бо постачає зброю і підтримує «київський режим».

 

УКРАЇНСЬКІ СОЛДАТИ БАЖАЮТЬ ЗДАТИСЯ У ПОЛОН

Проросійські Tg-канали з посиланням на американське видання Military Watch Magazine написали: «Життя українських військових почало йти на години. Між смертю і полоном вони віддають перевагу першому».

Контекст

Видання говорить про те, що українська влада не рахується із життями своїх солдатів.

Наративи

  1. «Між смертю і полоном вони віддають перевагу першому» – наратив про те, що українські солдати масово здаються у полон на тлі «провалу контрнаступу».

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja