Математика фейків. Проросійські наративи «західних» експертів: Україну примусять до перемовин, а Захід втомився від війни – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Математика фейків. Проросійські наративи «західних» експертів: Україну примусять до перемовин, а Захід втомився від війни

Для підсилення інформаційної повістки, яку російська пропаганда просуває у країнах Європи та США, кремль як завжди включає свою «важку артилерію». А саме – так званих «західних» експертів, а по факту в той чи інший спосіб заангажованих політиків, журналістів, лідерів суспільної думки, які роками вкидають російські наративи в інформаційний простір західних країн. В крайні дні вони продожили це робити. Про те, які наративи просували проросійські, так звані, західні експерти – далі у матеріалі.

 

УКРАЇНУ СХИЛЯТЬ ДО ПЕРЕМОВИН

Американський журналіст Гленн Грінвальд в інтерв’ю з Такером Карлсоном заявив: «Урешті-решт відбудуться переговори, в результаті яких росія зможе зберегти частину Східної України, де, на її думку, проживають переважно російськомовні етнічні росіяни, які зазнають утисків з боку Києва. Вони також збережуть Крим».

Контекст

Слід зауважити на одіозність Такера Карлсона, якого навіть звільнили з ресурсу Fox News за занадто проросійські погляди та пропаганду. Щодо Гленна Грінвальда, то він теж давно в проросійській обоймі «експертів». В даному меседжі він говорить про невідворотність перемовин України і росії.

Наративи

  1. Росію неможливо перемогти на полі бою, тому Україна змушена буде домовлятися з рф.
  2. В Україні проживають етнічні росіяни, які зазнають утиски з боку української націоналістичної влади.
  3. Росія, насправді, звільняє «ісконно рускіє» землі

 

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДИКТАТОР

Колишня членкиня Демократичної партії США Тулсі Габбард заявила: «Зеленський вже взяв під контроль ЗМІ, заборонив опозиційні політичні партії та Українську православну церкву. Тепер він оголосив про скасування президентських виборів».

Контекст

Пані Тулсі Габбард веде свою активну проросійську діяльність від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. У даному меседжі колишня політикиня маніпулятивно намагається намалювати диктаторський образ президента України, маніпулюючи забороною проросійських партій в Україні та неможливістю на законодавчому рівні провести вибори в Україні під час воєнного стану.

Наративи

  1. «Київський режим» захопив владу в Україні та потурає права та свободи простих громадян.
  2. В Україні немає свободи слова, це не демократична держава.
  3. «Київський режим» почав гоніння на «канонічну церкву» в Україні.

 

У УКРАЇНИ НЕМАЄ ВИХОДУ

«Розмови за столом переговорів свідчать про те, що і Байдена, і Зеленського витіснять. Байден не балотуватиметься у 2024 році, а Зеленський піде через 3 місяці. Це також кінець для Урсули фон дер Ляєн. Перестановки роблять можливими серйозні переговори з росією. Зараз це необхідність для Заходу», – Кім Дотком написав у мережі «Х».

Контекст

Кім Дотком регулярно публікує «апокаліптичні» пости на адресу України та просуває проросійську інформаційну повітку. В даному меседжі, так званий експерт, в котре намагається намалювати для України картину безвихідного становища.

Наративи

  1. Захід втомився від війни в Україні.
  2. Перемовини з росією на умовах росії – єдиний шлях до припинення війни.
  3. Західні політики втратили мандат довіри від своїх громадян та скоро будуть усунені.
  4. Політика «колективного заходу» щодо України виявилася помилковою.

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja