Матір звинуватили, що тато недогледів дитину. Все не зовсім так – де недопрацювала поліція і хайпонули ЗМІ? – Без Брехні
Фактчек

Матір звинуватили, що тато недогледів дитину. Все не зовсім так – де недопрацювала поліція і хайпонули ЗМІ?

Соціальні мережі вибухнули черговим обуренням: 8-річна дитина, яку мама залишила з батьком, пішла з дома самостійно. Проте протокол написали саме на маму, а не на батька та з мамою провели виховну бесіду.

Про подію повідомили на офіційні сторінці Поліції Києва на Facebook. Так подали інформацію деякі ЗМІ.«Ми з’ясували, що жінка залишила сина з молодшою донькою та з батьком вдома, а сама пішла у справах. Хлопчик самостійно вийшов з квартири та пішов її шукати. Правоохоронці повернули хлопчика мамі, наразі з ним все добре.

Ювенальні поліцейські провели профілактичну бесіду з матір’ю хлопчика та попередили про те, що потрібно бути уважною та слідкувати за дітьми. Відносно неї складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення», йдеться у дописі.

Виникає логічне питання: чому винна матір? З’ясовуємо де недопрацювали більшість ЗМІ і подали інформацію про інцидент без уточнень деталей ситуації.

ПЕРЕВІРКА

Видання “БезБрехні” зв’язалось з відділом комунікації поліції і виявилось, що все дуже тривіально: хто перший прийшов за дитиною, на того і складають протокол.

Приїхала мама і на неї склали протокол. Ми ж не можемо тримати дитину й очікувати саме на тата. Тому ми поспілкувались з мамою. Є стаття “невиконання батьками їхній обов’язків”. Ніхто не каже ну-ну-ну на маму. Є двоє батьків, які відповідають за свою дитину. Ми б могли до вечора чекати на тата, але приїхала мама, тому з нею ми і провели бесіду”, пояснює Наталія Керницька, комунікаційниця поліції Києва. 

Тобто, по великому рахунку, мати дитини отримала “покарання” не тому, що саме її звинуватили у батьківській недбалості – а наразі так подають ситуацію більшість ЗМІ і роблять на цьому акцент – а тому, що вона просто приїхала першою з батьків до поліцейського відділку. 

На питання, чи має понести якусь відповідальність саме батько в поліції чітко не відповіли і сказали, що родина сама буде вирішувати, чому так склалося. 

Приїхав би першим батько – протокол склали б на нього? 

Окреме питання до комунікацій поліції. Чому в пості все подано так, що у більшості людей виникає питання, чому винна матір?
Чому батько все ж таки не поніс відповідальності і не пережив хоча б лекцію від працівників поліції?
За словами комунікаційниці, вони не бачили сенсу чекати на тата, бо “він міг бути на роботі”. Хоча за їхнім же повідомленням “батько вдома з іншими дітьми”. Тому за недбалість тата вигребла все ж таки мама. А якби мама була на роботі на добу або у відрядженні, вони б чекали її чи все ж зв’язалися з батьком?
Є ж купа відосиків від патрульної поліції, де вони підвозять загублених додому, або навіть собачок котиків. Якщо адреса була відома і відомо, що батько вдома, чому не відвезли дитину і там же склали протокол. Питання залишається риторичним.
Але у підсумку виходить лише два варіанти:
– хто перший прийшов до поліції – того і протокол (але батька викликати не пробували);
– винна мама, бо “батько може бути на роботі”.
Доволі дивна позиція: діти ж “мамині” і мама завжди “підскочить швидше”, а батько, як зазначили в коментарі, “може бути на роботі”, не вважаєте?

 

Авторка: Наталія Бушковська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja