Мережа проросійських сайтів у Франції поширювала кремлівські наративи та готувалася до масштабної компанії з дезінформації – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Мережа проросійських сайтів у Франції поширювала кремлівські наративи та готувалася до масштабної компанії з дезінформації

Пропагандистська машина кремля вела і продовжує вести активну компанію по підриву підтримки України у Європі і зокрема у таких країнах, як Німеччина та Франція – які найбільш активно лобіюють інтереси нашої держави у ЄС. У грудні 2023 року було викрито мережу підривних проросійських вебресурсів та пабліків. Днями ж стало відомо, що схожу мережу виявили та знешкодили у Франції. Про деталі – далі у матеріалі.

 

Французький орган протидії іноземному впливу VIGINUM 12 лютого заявив про викриття спецоперації Росії під назвою Portal Kombat, у межах якої мережа російських вебсайтів поширювала на Заході кремлівську пропаганду про війну в Україні. http://surl.li/qkmqs

Мережа Portal Kombat складається з як мінімум 193 сайтів. Спершу вони поширювали новини про Україну та Росію, але з початку вторгнення переорієнтувалась на окуповані українські території, а потім і на кілька західних країн, зокрема Францію, які підтримують Україну.

Частина сайтів містила в доменному імені слово “pravda”. Наприклад, англомовний портал шукався за посиланням pravda.en.com, а франкомовний – pravda.fr.com.

“Сайти цієї мережі не створюють власного контенту, а ретранслюють публікації з трьох основних джерел: акаунтів російських або проросійських суб’єктів у соціальних мережах, російських інформаційних агентств та офіційних сайтів місцевих інституцій або суб’єктів”, – зазначають у VIGINUM.

З 23 червня по 19 вересня 2023 року сайті опублікували понад 150 тисяч матеріалів. Мета Portal Kombat полягала у позитивному висвітленні “спеціальної військової операції” Росії, а також дискредитації України та її керівництва.

«Намагаючись охопити широку аудиторію, ця мережа використовує низку методів, зокрема ретельний відбір джерел проросійської пропаганди відповідно до цільової аудиторії, масову автоматизацію розповсюдження контенту та оптимізацію пошукових систем», – йдеться у звіті.

Слід нагадати, що це не перше викриття дезинформаційної проросійської мережі у Франції. Так у червні 2023 року та VIGINUM викрила широкомасштабну компанію з підробки та фальсифікації новин відомих видань, які генерувалися фейковими сайтами.

Російська кампанія тоді ґрунтувалась, серед іншого, на створенні фальшивих сайтів, які мали вигляд провідних французьких ЗМІ й офіційних сторінок органів французької влади, а також фальшивих акаунтів у соцмережах.

Оскільки Франція виявила кампанію заздалегідь, відповідні французькі органи влади змогли «вжити захисних і превентивних заходів». Серед іншого, МЗС Франції не допустило викрадення особистих даних зі свого сайту.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja