«Міфи» виборчих перегонів. Чому Зеленський не їздить на велосипеді як «Голобородько»? – Без Брехні
Фактчек

«Міфи» виборчих перегонів. Чому Зеленський не їздить на велосипеді як «Голобородько»?

Під час виборчих перегонів, однією з досить неоднозначних «претензій» до тоді ще кандидата у президенти Володимира Зеленського була про те, чому він, на відміну від його героя Голобородько з серіалу «Слуга народу», пересувається на недешевих автівках, а не їздить на велосипеді.  Фахівці «БезБ» вбачають в таких закидах маніпулятивний підтекст.

 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Слід наголосити, що навколо порівнянь Зеленського & Голобородько ЗМІ, в період виборчого процесу, створили цілу інформаційну бульбашку – до десятка видань опублікували розгорнуті «аналітичні» статті з подібним контекстом (Обозреватель, Гордон, Страна та ін).

В публічній площині, особливо після фіксації пересування Зеленського автівками лунали закиди, про певну маніпуляцію кандидатом образом Голобородька, мовляв, «люди повірили Голобородько, тому що він проста людина, їздить на роботу на велосипеді, а Зеленський – такий як і теперішні можновладці – пересувається на дорогих авто».

Безумовно, можна вбачати певну маніпуляцію у використанні образа Голобородька під час виборчих перегонів. Проте більш цікаво розглянути маніпулятивну логіку – «Зеленський повинен їздити на велосипеді, як Голобородько».

По-перше, Голобородько – кіно герой. Так, кіно – це відображення реального життя. І ключове слово тут – відображення, з певними художніми елементами, які надають героям будь-якого фільму тих рис, що покликані викликати у глядача емоції. І звичайно, дуже часто – кіно герой і актор – це зовсім різні характери, темпераменти, способи життя, якості.

Тому закиди про «велосипед Голобородько» це теж саме, що, наприклад, закидати Крісу Хемсворту (виконавцю ролі Бога Тора у фільмах Марвел), чому він не ходить по вулиці у реальному житті у костюмі Тора і з молотом у руках. Або висувати, претензію актору Роберту Дауні Молодшому (виконавцю ролі Залізної людини у сагах Марвел) – чому він в повсякденному житті не користується амуніцією свого кіношного персонажу.

По-друге, Володимир Зеленський – відомий шоу-мен, який довгий час займався бізнесом у кіно, теле та артистичній галузі. Тому мав достатньо високі заробітки, що зафіксовано в його декларації. В цих публічних документах зазначені і автівки, якими володіє Зеленський і його дружина.

Тобто, як підприємець він мав на такі автівки, як можливості, так і право. Принаймні – це не забороняється нормами законів України (якщо авто куплені офіційно з виплатою відповідних податків).

Тому закиди «про велосипед Голобородько» в суто матеріальному контексті можна вважати маніпулятивним.

Моральний контекст – інша площина.

 

Автор: Олександр Довгодько

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja