На другу річницю звільнення Київщини російська пропаганда перезапустила свої ж фейки про «зрежисовану» трагедію у Бучі – Без Брехні
Фактчек

На другу річницю звільнення Київщини російська пропаганда перезапустила свої ж фейки про «зрежисовану» трагедію у Бучі

2 квітня – друга річниця визволення Київщини і зокрема таких міст як Буча, Ірпінь, Мощун від російських окупантів. Звільнення принесло і радість перемоги, і жахливі факти про вбивства та звірства загарбниками цивільного населення під час окупації. Слідчі і криміналісти ще фіксували численні злочини, в той час як російська пропаганда назвала це все фейком і фальсифікацією – мовляв, трупи на вулицях Бучі – це все зрежисовано для західних журналістів. Не зважаючи на те, що факти вбивств та тортур були зафіксовані численними міжнародними фахівцями, російська пропаганда на другу річницю трагедії не придумала нічого кращого ніж повторити свої ж фейки про те, що нічого такого не було, то все вигадки. Далі у матеріалі про кілька ключових брехливих меседжів, які оприлюднив російський мзс.

 

МЕСЕДЖ 1. «…западные политики и СМИ, следуя единым установкам и не предприняв никаких попыток перепроверить информацию и установить достоверные факты, бросились распространять этот фейк».

Російська пропаганда від початку сформувала версію, що першими на місце «нібито» трагедії у Бучі прибули британські журналісти. І їх репортаж став тією «установкою», по якій далі працювали всі інші західні медіа. Ймовірно така схема і працює у диктаторській росії, проте серед західних медіа це нонсенс.

Незалежні розслідування трагедії у Бучі провели журналісти таких видань і агентства як: CNN, BBC, Bild, Рейтер, AFP, Bellingcat, Deutsche Welle, Guardian, The New York Times, Associated Press та низка інших. http://surl.li/sefxj

До розслідування та фіксації злочинів були залучені криміналісти з Німеччини (http://surl.li/sefye), Франції (http://surl.li/sefyy), Міжнародного кримінального суду (http://surl.li/sefxj) та інших країн і організацій.

Звірства та варварства російських окупантів у Бучі засудили керівники понад 50-ти країн світу та більше 20-ти міжнародних організацій.

Тож говорити, про «загальні» установки, враховуючи вище вказані факти – беззмістовно. Це відверта брехня.

 

МЕСЕДЖ 2. «Первые видеокадры с разложенными по городу телами появились только после того, как в него вошли украинские вооружённые формирования и сопровождавшие их иностранные журналисты…»

Російський мзс тут зіграв у «капітана очевидність». Безумовно, що самі російські агресори не поширювали і не оприлюднювали відео докази своїх звірств та вбивств. Навпаки, враховуючи, що після звільнення на території Бучанської громади були знайдені численні братські могили – намагалися приховати сліди злочинів.

Проте, видання The New York Times ідентифікувало поіменно російських військових (переважно десантників 234 десатно-штурмового полку), які вбивали українських цивільних у Бучі. Так само фахівці The New York Times та Bellingcat ще у квітні 2022 року за аналізом супутникових знімків спростували російський фейк, про те, що тіла на вулицях Бучі з’явилися лише після того, як туди увійшли українські війська. http://surl.li/segfa

 

МЕСЕДЖ 3. «…Никаких жалоб на действия российских военных в этот период не было, что публично подтвердил мэр города А.Федорук на следующий день после ухода наших подразделений».

Це відверта брехня. Подібних заяв мер Бучі Анатолій Федорук не оприлюднював. Якраз навпаки. Вже 2 квітня мер міста оприлюднив заяви, у яких констатував факти про численні жертви серед цивільних у місті, про розстріли свідком яких він декілька раз був сам, про братські могили. http://surl.li/caseu

 

МЕСЕДЖ 4. «… за это время российские военнослужащие доставили в населённые пункты Киевской области и выдали местным жителям 452 тонны гуманитарной помощи…»

Ні про один подібний факт, а тим більше про масовий характер «гуманітарної» допомоги з боку окупантів українські громадяни на Київщині після звільнення регіону не повідомляли. Така «благочинність» існує тільки у російській викривленій інформаційній реальності.

 

МЕСЕДЖ 5. «… по результатам судмедэкспертизы тел, найденных в Буче, которые были опубликованы 24 апреля 2022 года в британской газете «Гардиан», большая часть мирных жителей погибла в результате артиллерийских обстрелов от осколков противопехотных 122-мм снарядов, которые подходят к гаубицам Д-30, стоящим на вооружении ВСУ. Этот вывод подтверждает тот факт, что люди погибли не от пуль из огнестрельного оружия, в чём пытаются обвинить российских военнослужащих, а в результате артиллерийских ударов украинской армии по Буче.

 Насправді у публікації Guardian висновки були зроблені діаметрально протилежні тим, які поширили російська пропаганда. Кремлівські інформаційні посіпаки висмикнули з контексту публікації один факт – про ураження декількох десятків цивільних у Бучі так званими флешетами – дрібними елементами на зразок гострих шпильок, якими начиняють протипіхотні снаряди та міни. Відповідно до розслідування у Guardian, обстріл міста такими зарядами був зроблений саме російськими військовими, а не українськими, яка каже пропаганда. До того ж на озброєнні армії рф у великій кількості є на озброєнні ті ж самі гаубиці Д-30 http://surl.li/seguh

До того ж за висновками криміналістів, які досліджували тіла загиблих цивільних у Бучі – 85% з них загинули саме від вогнепальних уражень стрілецькою зброєю. http://surl.li/sehar

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja