На Рівненщині поширюється фейкова розсилка від неіснуючою «армії порятунку» про мобілізацію 500 тисяч чоловіків – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

На Рівненщині поширюється фейкова розсилка від неіснуючою «армії порятунку» про мобілізацію 500 тисяч чоловіків

Протягом останніх днів жителям Рівненщини, які мешкають неподалік білоруського кордону, стали приходити SMS-повідомлення із закликом ухилятися від мобілізації.

Скріншот на своїй фейсбук-сторінці опублікувала жителька прикордонного містечка Дубровиця на Рівненщині Ганна Афанасьєва. http://surl.li/hmods.

Розсилають їх із незрозумілого номера, який ідентифікується як TzOV BIT. У самому ж повідомленні автори  називають себе «Армією порятунку України», яка закликає ухилятися від участі в м’ясорубці.

Також аноніми запевняють, що «з 1.06 злочинний режим почне мобілізацію 500 тисяч з-за втрат». Чому така розсилка фейк – далі у матеріалі.

 

 Зазначимо, що абсолютно незрозумілим є те, що це за організація «армія порятунку України» і чи існує така взагалі. У відкритих джерелах про неї немає жодної офіційної інформації, не існує сторінок з такою назвою і в соціальних мережах.

Оскільки канал, з якого розсилають SMS-повідомлення, має у своїй назві всі три літери, а ці літери схожі з тими, якими росіяни позначали свою техніку від початку повномасштабної війни, не важко здогадатися, хто стоїть за цим. До того з «з-за втрат» української перекладається «через втрати».

Ймовірно, під закликом «ухилятися від м’ясорубки», мається на увазі не брати участі в контрнаступі, якого так бояться росіяни.

Інформація про те, що з 1 червня до української армії повинні мобілізувати 500 тисяч військовослужбовців – абсолютна брехня. Про це не йшлося в жодній з офіційних заяв представників української влади. Інформації про це немає й на сайті Міністерства оборони України. Мобілізація в Україні триває від початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого. Мобілізація не відбувається хвилями, як то хочуть показати пропагандисти. Вона відбувається перманентно і постійно для поповнення складу частин ЗСУ та формування нових підрозділів.

Абсолютно незрозумілим є й те, чому саме з 1 червня в Україні мають намір почати мобілізацію. Оскільки воєнний стан, а заодно й загальну мобілізацію у нашій країні продовжили ще 20 травня. Й триватиме вона до 18 серпня.

Натомість на початку року українська розвідка повідомляла про те, що 500 тисяч чоловіків мають намір мобілізувати саме на росії! http://surl.li/hihfs

 

ВИСНОВОК

  •  Інформація про те, що з першого дня літа до українського війська почнуть мобілізовувати 500 тисяч чоловіків – ФЕЙК! Це повідомлення не має жодного підтвердження. До того ж країною керує не «злочинний режим», а влада, яку українці обрали під час виборів.
  • Такі «вкиди» ворожа пропаганда робить, аби дискредитувати владу в очах українців, створити враження, що ситуація на фронті вийшла з-під контролю й реальна картина подій зовсім не відповідає офіційним повідомленням.

 

Матеріал підготовлено виданням «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja