Начальник ГУР на публіці: російська пропаганда продовжує підтримувати фейк про «загибель» глави воєнної розвідки – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Начальник ГУР на публіці: російська пропаганда продовжує підтримувати фейк про «загибель» глави воєнної розвідки

30 червня російські пропагандистські канали опублікували скриншоти з головою ГУР Кирилом Будановим. Кремлівські посіпаки стверджують, зачіска керівника сильно змінилась. На першому знімку екрана глава воєнної розвідки має коротке волосся, а на другому – значно довше. Хоча скриншоти начебто зроблені з різницею в один день – 24 і 25 червня.  Містичне перетворення виявилось черговою абсурдною брехнею росії.

 

На першому знімку екрана зроблений з ефіру телемарафону «Єдині новини» 20 червня http://surl.li/irgpf  Під час нього начальник ГУР Кирило Буданов розповідає про телефонний дзвінок між окупантами перед підривом Каховської ГЕС, ризик вибуху ЗАЕС та пригожина. Керівник, ймовірно, перебуває у власному кабінеті. На стіні висить картина, грамота на ім’я голови, позаду стоїть телефон, іграшка та записник. Кирило Буданов тут має коротку зачіску, це перший день, коли його побачили із такою стрижкою. Раніше він мав довше волосся.

Раніше його зачіска була такою, як на другому знімку екрана. Російська пропаганда стверджує, що це інтерв’ю вийшло 25 червня. Насправді дата випуску – 16 травня.

Інтерв’ю записане в рамках програми “Антиподи” на телеканалі Ісландія, що мовить у супутнику та на ютубі http://surl.li/irgoy  Скриншот із телеграм-каналів кремлівської пропаганди збігається із кадрами телепрограми. Зокрема, глава  ГУР у тому ж одязі, на рукавах – ті ж нашивки. Скоріш за все інтерв’ю відбулось в кабінеті Кирила Буданова. На стіні висять нагороди, картини, загалом у приміщенні панує робоча атмосфера.. Звісно, зачіска керівника ГУР така, як була раніше, із довшим волоссям. Адже на час виходу інтерв’ю він її ще не змінив.

А тепер – до передісторії, чому ж Кирилу Буданову росіяни приділяють стільки уваги? Російська пропаганда розповсюдила фейкову інформацію через ЗМІ про те, що нібито 29 травня ракета влучила по будівлі Головного управління розвідки України. Атака  призвела до серйозного поранення голови ГУР. Про це, зокрема, писали “РИА Новости” http://surl.li/irgob

Спочатку телеграм-канали писали, що його поранили та вивезли до Польщі, потім до Німеччини, а пізніше заявляли, що нібито ліквідували. Проте 20 червня заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова на своїй сторінці у Facebook опублікувала світлину з очільником розвідки http://surl.li/irlkf  “Не муляж, всі учасники зустрічі живі та здорові”, – повідомила Еміне Джапарова. Це була перша поява глави воєнної розвідки після того, як кремлівські пропагандисти написали про його нібито “загибель”. Вже після того, він з’явився в ефірі телемарафону Єдині новини, аби прокоментувати ситуацію в країні.

ВИСНОВКИ

  • Росіяни продовжують застосовувати свій арсенал пропаганди. Так, пропагандистські телеграм-канали вже “хоронили” головнокомандувач ЗСУ Валерія Залужного, командувача Сухопутних військ Олександра Сирського та командувача Силами територіальної оборони України Ігоря Танцюру. Жодне з повідомлень, на щастя, не виявилось правдою. Так сталось і з фейком про нібито загибель голови ГУР Кирила Буданова. А після того, як він знов з’явився на публіці, та ще й з новою зачіскою, кремлівські пропагандисти в один голос заволали, що всі світлини – це фотошоп. А ефіри – діпфейк. 
  • Росія свідомо поширює фейки про начебто загибель Кирила Буданова та інших українських військових керівників. У такий спосіб намагається деморалізувати українських захисників, посіяти паніку серед цивільних та шляхом короткотривалого хайпу підняти бойовий дух своїх загарбників. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja