Навала фейкових «офіційних» акаунтів в Твіттері – Без Брехні
Фактчек

Навала фейкових «офіційних» акаунтів в Твіттері

Маск після купівлі Твтера намагається там все полагодити. Поки що виходить навпаки: критику викликали масові звільнення особливо з відділу, що відповідав за «свободу слова». А зараз Маск придумав брати гроші за синю галочку – ознаку того що акаунт є перевіреним і офіційним. Якщо раніше ви повинні були мати велику кількість підписників та пройти процедуру підтвердження,то тепер це замінили лише 8 доларів і поверхнева перевірка. Багато знаменитостей заявили, що не платитимуть, їхня аудиторія й так їх знає. 

 

Натомість різноманітні жартівники та зловмисники швидко скористалися цим і накупляли підтверджень фейкових акаунтів.

Почалося все з «нешкідливих» підробок від фанатів виробників ігр. Nintendo та  Valve. Фейковий Нінтендо розмістив картинку з Маріо, що показує непристойний жест, Валв зробив фейковий анонс виходу ігр.

Далі фанати перейшли на спортивну тематику, але вже серйозніше: фейковий, але підтверджений ЛеБрон Джеймс заявив, що покидає Лейкерс, такий самий підтверджений акаунт капітана «Едмонтон Ойлерс» заявив, повідомив, що його обмінюють до «Нью-Йорк Айлендерс». Ці дописи отримали тисячі ретвітів перш ніж акаунти були видалені адміністрацією Twitter.

Один відверто фейковий обліковий запис Twitter, який в підписі і на картинці зазначив, що це пародія, заплатив за перевірку та вибрав  ім’я Адама Шефтера спортивного журналіста та аналітика з ESPN. Навіть назва акаунту була @AdamSchefterN0T, що недвозначно натякало на підробку. Проте коли цей первірений Твіттером «аналітик» повідомив про звільнення тренера Джоша МакДеніелса. Твіт провисів дві години  і отримав майже 10 000 зацікавлень.

 

Також підробний акаунт клуба «Піттсбург Стілерз» повідомив, що «хтось» помер.

Потім фейкарі перекинулися на політику: фейкові Тоні Блер та Джорж Буш молодший «визнавали» помилковою війну в Іраку але були швидко виявлені, які і акаунт Трампа. А от фейковий акаунт  адвоката Трампа та колишнього мера Нью-Йорка Роберта Джуліані встиг наробити купу скандальних  заяв про політиків та знаменитостей, перш ніж акаунт вимкнули. 

Зрештою фейкові акаунти почали справді шкодити.

Понад дві години провисів твіт підробного але підтвердженого синьою галочкою акаунту виробника інсуліну Lilly, в якому повідомляли, що скоро інсулін стане безкоштовним.  Бренду довелося вибачатися за оманливе повідомлення з підробленого облікового запису.

Не оминули фейкарі і самого Маска. Старий фейковий акаунт @elon_rmask який на одну букву відрізняється від справжнього, з легкістю отримав синю галочку за 8 доларів і від імені справжнього Маска написав у Твіттері: «Починаючи з сьогоднішнього дня, ми почнемо пропонувати Twitter Gold: безкоштовну підписку, яка дає вам щорічні сімейні канікули та нічні вечері зі мною. Якщо тебе звуть Греймс. Будь ласка, повертайся. Я люблю тебе”. У пародійному твіті посилалися на Греймс, колишню дівчину Маска.

Це далеко не всі виявлені випадки фейкових акаунтів, їх були сотні. Таким чином сама ідея перевіреного акаунту, як офіційного джерела інформації, було дискредитовано. Посилатися на акаунт в твітері, як на достовірне джерело, бо там є синя галочка, стало неможливо. Як повідомив один з користувачів, у нього пішло лише близько 25 хвилин, щоб створити підробний акаунт aplle, анонімну дебетову карту та пройти з ними оплату 8 доларів за синю галочку біля несправжнього імені.

Сьогодні вранці користувачі помітили, що під деякими акаунтами почали повертатися галочки з підписом Official, до прикладу такий підпис у видання New York Times. Ймовірно Твіттер спробує показувати де куплена галочка, а де отримана іншим чином: через кількість підписників та офіційне підтвердження власника. Але очевидно що переднього рівня довіри до джерел з Твіттера вже не буде.

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja