Найзашкварніші російські наративи про «референдуми» на тимчасово окупованих територіях України – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Найзашкварніші російські наративи про «референдуми» на тимчасово окупованих територіях України

Поки жителі ерефії 20 вересня з нетерпінням чекали на виступ путлера, що мав розказати про мобілізацію насєлєнія, у їхніх телеграм-сміттярках відбувалася якась вакханалія. Як боти, так реальні користувачі розганяли в коментарях кілька ключових наративів пропаганди на тему «негайного проведення референдумів» щодо входження тимчасово окупованих територій України до складу рф.

Зокрема, користувачі російського сегмента Telegram розганяли шантаж ядерною зброєю, лякали «украми, які наступають, щоб зірвати референдум», та розповідали, що «вони ще не починали і росія ось-ось покаже, як воювати». Розбір найтрешовіших наративів – у цьому матеріалі.

 

НАРАТИВ ПЕРШИЙ. Залякування ядерною зброєю

Найпоширенішим «посланням», яке з методички копіювали у коментарях боти у руснявих телеграм-сміттярках, було таке:

ТЕЗА: «На жаль для України, після референдумів та першої провокації проти однієї з республік, наступний крок Росії – це Хіросіма у Львові та Нагасакі в Івано-Франківську. Після цього буде повна капітуляція ставки Зеленського і припинення війни. Змиріться. Нічого особистого, лише геополітика».

Тут ми бачимо, що коли росіяни починають говорити про ядерну зброю, це означає, що справи в них не дуже. Зокрема, Європа не йде на енергетичний шантаж і росія не має варіантів, як провести переговори. Тож в неї залишається одне – лякати цивілізований світ ядерною війною, якщо бойові дії будуть продовжуватись на тимчасово окупованих територіях.

Але хто найбільше злякався 20 вересня, так це самі росіяни, які ввечері гуглили «як зламати руку без болю», або «як виїхати з росії».

НАРАТИВ ДРУГИЙ. Після «референдумів» росія ще «покаже, як може воювати»

Користувачі телеграму розганяли і традиційний меседж про те, у якому холоді і голоді Європа проведе цю зиму. Адже росія начебто нарешті збирається показати, як треба воювати:

ТЕЗА: «Зараз у прикордонних якщо оголосять воєнний стан нарешті, піде добро добровольцям, республікам, нарощування контингенту, росія нарешті покаже, як може і повинна воювати. Все літо чекали. На гейропу чекає хвилювання, холод і голод».

Ага, ще трохи, і «велика і могутня друга армія світу» покаже нам усім, як вміє воювати. Армія мародерів і вбивць, яка воює із мирним населенням і тікає з поля бою від контрнаступів ЗСУ. Цей наратив – також із пропагандистської методички, що покликаний залякати та шантажувати Європу, щоб змусити до переговорів.

Наративи про «покажемо, як воювати», виглядають кумедно на фоні того, що, за словами військового керівництва росії, Україна вже начебто «втратила» половину армії, а часткову мобілізацію оголошує росія, яка, за словами Шойгу, втратила 5 937.

НАРАТИВ ТРЕТІЙ. «Ета пінок в піндоскую морду»

Не забули згадати російські боти і те, що референдуми на тимчасово окупованих територіях України – це начебто хороший стусан для США:

ТЕЗА: «Я думаю, що хохли почнуть наступати, їм потрібно зірвати референдум. Цікаво, наскільки ми готові до відбиття цього наступу. Референдум, це другий стусан ногою в піндоську морду».

Як би росіяни не тішили себе тим, що можуть допекти своїми псевдореферендумами Вашингтону, це зовсім не працює. Так, 20 вересня радник з нацбезпеки США Джейк Салліван заявив, що Вашингтон ніколи не визнає жодних фіктивних референдумів, які Росія може провести на території України.

Він додав, що це не є проявом сили Росії – а навпаки, демонстрацією невдач на військовому та дипломатичному фронті. Зокрема, росіяни зазнають втрат на фронті через ефективний контрнаступ України, саме тому їм і потрібні «референдуми».

Також у Білому домі запевнили, що будуть збільшувати підтримку України, в тому числі озброєнням, яке потрібне для наступальних дій.

Авторка: Світлана Кирилова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja