«НЕ НАША ВІЙНА», або як у Польщі проростає російська пропаганда – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

«НЕ НАША ВІЙНА», або як у Польщі проростає російська пропаганда

Ми вже неодноразово викривали фейки і пропагандистські вкиди, які стосувалися польської теми. І неодноразово наголошували, шо дискредитація україно-польських відносин – чи один з ключових векторів пропаганди кремля. Чи не щодня інформаційні посіпаки «бункерного ізгоя» поширюють смітниковий контент про Польщу.

Підлість і підступність пропагандистської машини недофедерації полягає ще й в тому, що вона намагається діяти проти обраного об’єкту не тільки ззовні, але і зсередини. Польща не виняток. Про один з таких прикладів повідомила на своїй сторінці у Фейсбук Наталка Панченко – громадська активістка, Co-founder, Chairwoman of the board в Stand with Ukraine foundation, на самому початку війни – одна з організаторів акції спротиву по блокуванню перевезень вантажів з Європи у білорусь і через білорусь до росії.

Хто і як просуває у Польщі російські наративи – далі у розповіді.

 

«Я часто говорю про те, що в Польщі російська пропаганда набирає обертів та все не маю часу, щоб детальніше вам це описати. http://surl.li/etkhh

Сьогодні ось опишу один з прикладів роботи російської пропаганди у Європі. Щоб ви краще розуміли як це працює та вчились самі це розпізнавати.

3 лютого Польський антивоєнний рух запустив у Польщі кампанію «Це не наша війна». Як можна здогадатися по назві акції, спрямована вона на те, щоб відбити у поляків бажання допомагати Україні.

У рамках акції по всій Польщі мають бути встановлені білборди зі слоганом «Це не наша війна». Перший борд поставили у п’ятницю 3 лютого ввечері у Ченстохові. Обіцяють що їмає бути більше. Організатор кампанії – політолог, професор Лешек Сикульський.

Восени 2022 року під час виступу в Познані він стверджував, що США мали намір втягнути Польщу — за допомогою прихильного до Америки уряду ПіС — до активної участі у війні з Росією і переконував, що Росія хоче жити в мирі.

Донедавна доктор Лешек Сикульський мав гарну репутацію вченого. Колись працював аналітиком з безпеки у канцелярії президента Леха Качинського. Також був призначений президентом Контрольного комітету WSI. 2021 року президент Дуда нагородив його Бронзовим хрестом за заслуги. Прекрасна, здавалося б, репутація, над якою він працював роками, щоб сьогодні закликати до створення «списків ганьби», до яких будуть включені поляки, що підтримують Україну та «втягують Польщу у конфлікт із братньою Росією».

Позиціонує себе як патріот. Ініціатива Руху виникла нібито через глибоку незгоду з внутрішньою та зовнішньою політикою, що проводиться у Варшаві після 1999 року. Політика, спрямована на протистояння із сусідами переслідуючи інтереси Вашингтона. Більше того, учасники цього руху, за збігом обставин, виявились ще й запеклими антиваксами.

Сикульський пише у Твіттері, що «У Польщі не може бути згоди на будь-які військово-політичні відносини з Україною і що «це найпростіший спосіб знищити нашу країну під час війни».

Він відкрито виступає проти підтримки України: «Чому іноземна держава фінансується за рахунок наших грошей? Чи був із цього приводу референдум?» А також просить: «Зупинити українізацію Польщі».

Це чудовий, можна навіть сказати, методичний приклад російської пропаганди. Всі його тези абсолютно збігаються з тим, що продукують путінські рупори пропаганди.

І отакий чувак живе собі у Польщі, намагається накачати цими тезами людей навколо, а коли розуміє, що в нього не виходить просто просить більше бюджету і обклеює білборлами все, що може».

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja