Не підтверджено інформацію, яка поширилася у медіа, про затримку постачання Данією F-16 Україні – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Не підтверджено інформацію, яка поширилася у медіа, про затримку постачання Данією F-16 Україні

Днями і інформаційному просторі з подачі данського видання поширилася інформація про нібито затримку чи не на півроку літаків F-16 Україні від Данії. Проте, такі дані не підтверджують у Повітряних силах України.

 

Спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат прокоментував інформацію, що з’явилася в мережі, про те, що поставки винищувачів F-16 з Данії затримуються на півроку. В ефірі телемарафону він зазначив, що в цьому випадку потрібно дивитися офіційні джерела інформації.

«Дивимося на сайт Міністерства оборони Данії. Там жодних заяв. Видання посилається на якісь свої джерела… Зрозуміло, воно не просто», – сказав Ігнат.

Він додав, що українські воїни продовжують підготовку, яка відбувається у прискорені терміни. Причому, зазначив речник Повітряних сил, жодна держава так навчання польотам та обслуговуванню літаків не проходила.

«Україні дали зелене світло, Україна робить це прискореними темпами. Тому, які там джерела і що там відбувається, я не можу вам підтвердити, бо це не надто розкривається. Давайте дивитись офіційні джерела. Щось заявляють партнери? Чи не заявляють. Не треба робити з цього якусь катастрофу чи зраду», – наголосив Ігнат.

Також спікер зазначив, що Україна має план дій, який виконується: пілоти проходять навчання, готується інфраструктура.

«Нема сенсу постачати літаки в Україну до кінця минулого року. Для чого? Щоб вони тут стояли?», – сказав він.

Слід нагадати, що інформація про затримку поширилася з подачі  видання Berlingske, яке у свою чергу посилається на «власні» джерела у міноборони Данії.

Видання написало, що очікувалося, що перші 6 винищувачів доставлять після Нового року, однак через продовження навчання українських пілотів, данські F-16 прибудуть в Україну не раніше другого кварталу 2024 року.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja