«Непереможна російська ППО»: відверта брехня від західного фаната російської пропаганди – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

«Непереможна російська ППО»: відверта брехня від західного фаната російської пропаганди

“У США” вчергове “вжахнулися”: пропаганда продовжує через своїх американських апологетів доводити, що росіюшка непереможна. Цього разу нездоланною оголосили систему протиповітряної оборони. Іронічно, що вже наступного дня після того, як пропаганда почала поширювати брехню американського псевдоексперта, СБУ повідомила про знищення чергової російської системи ППО.

У ролі особливо нажаханого у черговому спектаклі від РІА “Новості”пропагандистів  – такий собі екс-аналітик ЦРУ, затятий республіканець Ларрі Джонсон, відомий ретрансляцією російських наративів. Псевдоексперт прийшов до псевдо-ЗМІ – на YouTube-канал Стівена Гарднера, також фаната російської брехні. У результаті народилася цитата, яку із любов’ю передрукували на РІА “Новості”:

 

“У России самая усовершенствованная, самая развитая система ПВО в мире. С США невозможно сравнивать, у них нет ничего подобного! Это означает, что если наши самолеты там окажутся, то их просто собьют. И неважно, сколько мы их отправим. Они будут попросту уничтожены, так что нам стоит прекращать фантазировать”, — призвал Джонсон (мовою оригінальної новини). 

Маємо відверто оціночне судження, яке навіть і не претендує на те, щоб містити якісь факти. Про ефективність американської системи Patriot в Україні не треба розповідати – достатньо нагадати про те, що вона зі 100% влучністю збиває ще один “непереможний російський шедевр” – ракети “Кинджал”.

А що ж із російською ППО? Текст РІА “Новості” було опубліковано 13 вересня – у день, коли протиповітряна оборона не змогла врятувати Севастопольський морський завод і два судна, які ремонтувалися у ньому, від повітряної ж атаки. А вже наступного ранку вибухи зафіксували у Євпаторії – СБУ відзвітувала про враження безпосередньо комплексу “непереможної аналоговнєтної” ППО.

Власне, для російської протиповітряної оборони цей тиждень вийшов просто вбивчим: від неділі, 10 вересня, рахунок знищених російських систем ППО, який веде український Генштаб, уже зріс із 509 до 517 одиниць – і це ще не враховуючи євпаторійські досягнення.

То чому американські “консерви” російської пропаганди так відверто брешуть? Бо необхідність переконати аудиторію, що передача F-16 Україні недоцільна, набагато важливіша для них зараз, ніж здоровий глузд. Залишається сподіватися на правило останньої надії: хто голосніше кричить, той і правий.

ВИСНОВКИ

  • російська пропаганда продовжує просувати на Заході думку про те, що передавати Україні літаки – погана ідея. Для цього знов і знов використовують численних колишніх експертів та колишніх радників ЦРУ та силових структур.
  • За відсутності аргументів доводиться відверто брехати – без жодних аргументів, головне – щоб шокуюче і гучно.
  • При цьому реальність така, що росії доводиться в один день публікувати новини про успішний повітряний наліт ЗСУ і псевдоекспертні думки про непереможність російської ППО.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Запорізький центр розслідувань»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja