Неправда і маніпуляція про успіхи рф у постачанні зерна до Китаю та «страждання» українських фермерів через удари по Кримському мосту – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Неправда і маніпуляція про успіхи рф у постачанні зерна до Китаю та «страждання» українських фермерів через удари по Кримському мосту

Пропагандистськи ресурси часто поширюють недостовірну інформацію  двома хвилями. Схема проста – спочатку низка медіа в росії публікують брехливу чи сумнівну інформацію, а потім telegram-сміттярки використовують її задля створення пропагандистських чи фейкових текстів.

Telegram-канал “Резидент” http://surl.li/mhvth , який пише російською мовою нібито як українське медіа, розповсюдив текст, у якому транслює старий наратив пропаганди про те, що нібито удари по Кримському мосту будуть коштувати саме українським аграріям десятки мільйонів доларів. Проте будує цей старий наратив на новій сумнівній інформації від російських ньюзмейкерів. Далі у матеріалі про те, як кремлівські фейкороби зв’язали в одному фейку Китай, Кримській міст і українських фермерів.

 

ПРО ЩО ЙДЕТЬСЯ

17 жовтня медіа країни-агресора http://surl.li/mhvwz розповсюдили інформацію про те, що (переклад редакції) росія та Китай підписали найбільший контракт на постачання зернових на суму близько 25,7 мільярда доларів.

Ця інформація дуже сумнівна і носить відверто пропагандистський характер.

По-перше, джерело інформації Карен Овсепян представлений як лідер ініціативи “Новий сухопутний зерновий коридор”. “Новий сухопутний зерновий коридор” (далі НСЗК) при гучній назві – це лише товариство з обмеженою відповідальністю. Тобто ця людина виступає від однієї комерційної структури, при цьому не є керівником, а обіймає посаду заступника. http://surl.li/mhvxn

Дійсно на сайті НСЗК декларують великі цілі, але перший вантаж до Китаю був відправлений лише 31 травня 2023 року, при цьому на сайті товариства не вказують об’єми постачання. http://surl.li/mhvxy

Після 31 травня на сайті компанії є лише дві новини, які не стосуються виробництва або відвантаження сільськогосподарської продукції.

Тобто не йдеться про підписання угод між країнами, а мова лише про одне ТОВ.

По-друге, в повідомленні медіа країни-агресора йдеться, що контракт складений на 12 років, тобто майже 26 мільярдів планують отримати за цей термін. Мова про менш ніж 2,2 мільярда на рік. Але й цю суму не можна брати до уваги, тому що контракти на постачання зернових, зернобобових та масляничних культур складаються в межах року, а ціна встановлюється світовими біржами. Тому 25,7 мільярда при обсягах 70 мільйонів тонн – розрахункова сума. Як рахувалась ця сума – невідомо, тому що в повідомлені йдеться про зернові, зернобобові та масляничні культури. Яка кількість кожної з них в структурі 70 мільйонів тонн – невідомо.

Тобто можемо зробити проміжний висновок, що текст повідомлення в ТАРС має всі ознаки “джинси”, може бути зроблений за гроші для піару НСЗК на внутрішньому ринку рф.

На жаль, це розповсюдили деякі українські медіа http://surl.li/mhvyz з заголовком “”Крупнейший контракт”: Россия поставит в Китай 70 млн тонн зерна, часть – украдена у Украины”. В тексті українського медіа не йдеться про те, яку саме частину з цього сумнівного контракту рф вкрала в України чи планує вкрасти. Складається враження, що цю частину заголовка додали, щоб якось “припудрити” копірайт з рашистського ЗМІ.

ЧОМУ ЦЕ НЕПРАВДА І МАНІПУЛЯЦІЯ

Telegram-сміттярка “Резидент” використала цю сумнівну інформацію для побудови фейку та маніпуляції. Вони пишуть, що “Україна втрачає свої традиційні ринки збуту зернових, а витісняє її росія, причому все це відбувається в довгостроковій перспективі”.

Це не відповідає дійсності. http://surl.li/mhwcq

У рамках дії “зернової угоди” в березні 2023 року з України до Китаю відправили рекордну кількість кораблів – 25. Загальний обсяг українського продовольства на них становив 1,2 млн тонн. Для порівняння: з початку 2023 року морем відправили 9,6 млн тонн вантажів, з яких 3,1 млн тонн – у Піднебесну.

За час дії “зернової угоди” Китай перетворився на основного покупця українського збіжжя, прийнявши майже третину від загальних 26 млн тонн вантажів, що транспортуються морським коридором.

Тобто не йдеться про те, що рф нібито “витісняє Україну”, а лише має плани витіснити. Але плани – це не факт, країна-агресор також планувала окупувати Україну за три дні.

Щодо планів, то вони теж сумнівні. Медіа країни агресора пишуть: http://surl.li/mhwdq “Пшениця виявилася єдиним товаром, який Китай майже не закуповує у Росії через суворі фітосанітарні правила і складнощі з логістикою. Постачати зерно по суші складно через низьку щільність населення на півночі КНР. При транспортуванні по морю логістику ускладнює велика відстань між основними експортними портами, пояснив директор компанії “Петрохліб-Кубань” Дмитро Волобуєв, слова якого наводить Союз експортерів зерна”.

Тобто основна причина не в тому, що це місто на ринку торгівлі з Китаєм займає Україна, а в тому, що в росії не можуть виростити зерно належної якості.

Маніпуляція в тексті “Ревизора” про те, що нібито “удари по Кримському мосту коштуватимуть десятки мільярдів доларів нашим аграріям і привели до руйнування стратегічної/портової інфраструктури” старий наратив, який багато разів був спростований. В збитках аграріям та в руйнуванні інфраструктури України винна рф, яка розв’язала війну та гатить ракетами та “шахедами” по мирних цілях, а не дії Сил оборони, зокрема удару по транспортній інфраструктурі агресора.

 

ВИСНОВОК

На тлі фактично проваленої міжнародної економічної політики росії, країна-агресор бодай в інформаційному просторі намагається створити «перемогу». Хоча де факто, нічого сенсаційного не відбулося і не відбудеться.

Російські пропагандисти видали за вже реалізований факт лише плани по постачанню зерна у Китай.

Де факто, росія не може ні виростити зерно потрібної якості для ринку Китаю, ні постачати його у необхідній кількості через складність логістичних маршрутів.

«Страждання» українських аграріїв через удари по так званому Кримському мосту є маніпуляцією та перекладанням відповідальності.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Інтент»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja