Неправда і маніпуляція пропаганди про те, що постачання зброї Україні поляками – державна зрада Польщі – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Неправда і маніпуляція пропаганди про те, що постачання зброї Україні поляками – державна зрада Польщі

Російські агенти впливу, як ми вже неодноразово наголошували, активно працюють у країнах Європи, в тому складі і дружній до України Польщі. Не зважаючи на певні складнощі у деяких питаннях з українцями, поляки все ж таки залишаються одними із потужних постачальників зброї в Україну. Особливо це стосувалося першого періоду війни. На цьому і вирішив поманіпулювати один із таких проросійських агентів впливу у Польщі – журналіст польської популярної газети «Myśl Polska» Пшемислав П’яста. Днями він опублікував матеріал з відвертою брехнею про постачання поляками зброї для ЗСУ. Про це далі у матеріалі.

 

Оглядач однієї із найстаріших – і найангажованіших – польських газет “Myśl Polska” Пшемислав П’яста ніколи не гребував брехнею стосовно українсько-польських стосунків. У 2022 році він пройшовся по дуже болючій для своїх співвітчизників темі, абсурдно звинувативши українців у придушенні Варшавського повстання (http://surl.li/oqtdh).

Ну а днями пан П’яста звернувся до проблем сьогодення. Окинувши оком “оглядача” політичний горизонт, він побачив там зраду. Та не абияку, а державну! Саме як державну зраду праворадикал охарактеризував постачання Польщею зброї до України. “Польща роззброєна!” – патетично вигукує автор максимально маніпулятивного тексту.

Надає і обґрунтування, яке моментально перепублікували РІА “Новости”. Нібито позбавлення польської армії зброї, яка необхідна для виконання її конституційних обов’язків, являє собою акт, що завдає шкоди незалежності Республіки Польща. Таким чином, це відповідає критеріям державної зради. Так зустрілися інтереси польського радикального націоналіста та російських імперських пропагандистів.

Текст пана П’ясти цілком відповідає редакційній політиці “Myśl Polska”: видання не гребувало найогиднішою російською пропагандою, включно із текстами Алєксандра Дугіна. І абсурдність нового вкиду – майже на рівні дугінських витворів. Адже про те, що Польща аж ніяк не жертвує своїми інтересами, озброюючи Україну, гучно говорилося ще у вересні.

Що ж сталося тоді? Вже колишній прем’єр Матеуш Моравецький заявив, що Польща більше не постачатиме Україні своє озброєння, бо зосередилася на посиленні власної армії (http://surl.li/oqtii). Після гучного скандалу довелося доповнювати і пояснювати: постачання продовжуються, але у межах раніше укладених домовленостей, включно зі старими контрактами (http://surl.li/oqtjk). Ну а президент Польщі Анджей Дуда уточнив, що “не може бути мови” про постачання до України новозакупленої техніки, яка іде виключно на власну армію держави. А от передати те, що замістили – абсолютно можливо (http://surl.li/oqtks).

Про зупинення постачання точно не йшлося: вже у грудні з’явилося повідомлення про передачу Україні зі складів польської армії 16-ти САУ “Krab”, а у планах – постачання ще більшої партії (http://surl.li/oqtmx).

Таким чином, допомога від західного сусіда не припинилася. Але і підстав говорити про те, що Польща послаблює власну армію, немає – навпаки, її активно посилюють. Така брехня може спасти на думку лише “молодшим братам” Дугіна.

 

ВИСНОВКИ

Постачання зброї України – болюча тема для росії та її послідовників в усіх дружніх для нас країнах. Давній українофоб Пшемислав П’яста на сторінках не менш українофобної газети “Myśl Polska” твердить, що передача зброї – це державна зрада.

Це твердження – абсолютна брехня. П’яста обґрунтовує свою заяву тим, що для посилення України послаблюють польську армію, що загрожує суверенітету республіки. Але під час нещодавнього скандалу польський уряд визнав, що передає Україні зброю тільки за раніше укладеними зобов’язаннями та контрактами. Президент Дуда вказав, що до ЗСУ постачають зброю, яку в польській армії замінили більш новітніми зразками.

Попри намагання пропагандистів та проблеми політиків у виборчий сезон, постачання зброї до України із Польщі продовжується. Тільки у грудні було оголошено про передачу 16-ти САУ та проанонсовано більші постачання. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Запорізький центр розслідувань» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja