Неправда і маніпуляція речниці мзс кремля захарової про те, що нібито Естонія погодилася видавати українських «ухилянтів» – Без Брехні
Фактчек

Неправда і маніпуляція речниці мзс кремля захарової про те, що нібито Естонія погодилася видавати українських «ухилянтів»

Російська пропаганда продовжує нагнітати пристрасті з приводу мобілізаційних заходів України, перекручуючи та гіперболізуючи ту інформацію, яка не є фактичною. Так днями так звана речниця мзс кремля марія захарова заявила, що нібито Естонія дала згоду на видачу українських «ухилянтів» Україні. Проте, така заява не відповідає дійсності. Про деталі маніпуляцій захарової – далі у матеріалі.

 

Дослівно заява захарової, яку поширили російські пропагандистські ресурси, звучить наступним чином (далі мовою оригіналу): «Эстония согласилась выдавать Киеву уклонистов из-за того, что не готова кормить украинских мигрантов… Их кормить то надо – тех самых, которые в Эстонии искали убежиче, пристанище, какое-то временное проживание. Их же надо кормить, обеспечивать работой, лечить…».

Насправді, представники естонської влади ніякої згоди подібного характеру не давали. Заява мала зовсім інший контекст та чимало обмовок. А саме…

Днями представники різних гілок влади Естонії зробили дві заяви, які в деяких моментах входять у протиріччя одна з однією. Так міністр закордонних справ країни Лаурі Ляенеметса заяви що, при необхідності Естонія готова допомогти Україні в мобілізації її громадян, які перебувають на території естонської держави.

В той же час, як пише Rus.Postimees, за словами міністра внутрішніх справ, відповідно до міжнародного права Україна не має можливості мобілізувати українців, які проживають в Естонії, оскільки для цього необхідна угода між державами.

При цьому глава МЗС висловив намір офіційно повідомити українській владі, що якщо вони хочуть мобілізувати українських громадян в Естонії в армію, то Естонія готова укласти такий договір з Україною.

«Естонія не залишиться осторонь. Ми із задоволенням готові укласти такий договір і допомогти Україні. Ми маємо уявлення про те, де в Естонії живуть ці люди. Ми готові посприяти в доставці цих людей з Естонії в Україну, якщо вони цього потребують», – додав міністр внутрішніх справ.

При цьому Ляенеметс повідомив, що в країні проживає близько 7500 громадян України призовного віку, але важливо розуміти, що багато з них звільнені від мобілізації. Наприклад, вона не стосується тих громадян України, які постійно проживають за кордоном, але зачіпає тих, хто приїхав до Естонії після повномасштабної війни і в даний час проживає тут з тимчасовим дозволом на проживання.

«За українським законодавством від мобілізації також звільняються батьки-одинаки, батьки не менше трьох дітей, батьки дітей-інвалідів та люди, які доглядають за близькою людиною. Тобто, критеріїв, згідно з якими людина не підлягає мобілізації, досить багато», – пояснив Ляенеметс.

Однак, начальник Департаменту прикордонної та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ Янек Мягі, коментуючи Rus.Postimees питання можливого призову українців, які живуть в Естонії, повідомив, що в Естонії немає підстав висилати в Україну чоловіків для служби в ЗСУ.

«Ми обговорювали це питання з послом України, і Україна нас про це не просила. В України немає законних підстав запитувати нас про видачу зазначених громадян, як і у нас немає підстав їх видавати», – сказав представник МВС.

 

ВИСНОВОК

На поточний момент влада Естонії не давала ніякої офіційної згоди про нібито передачу Україні громадян призовного віку, які проживають на її території.

Начальник Департаменту прикордонної та міграційної політики Міністерства внутрішніх Естонії чітко заявив, що Естонія станом на зараз немає ніяких підстав висилати з країни українців призовного віку.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja