Неправда премʼєра Словаччини про продовження Україною транзиту російського газу – Без Брехні
Фактчек

Неправда премʼєра Словаччини про продовження Україною транзиту російського газу

Прем’єр Фіцо ще той політик: говорить те, що хочуть від нього почути виборці і бачить лише те, що йому вигідно. Вірніше не бачить. Так він «не помітив» війни в Києві, в той день, коли там були російські обстріли. «Ви серйозно думаєте, що в Києві війна? Ви жартуєте, будь ласка, я сподіваюсь, що ви несерйозні. Поїдьте туди і побачите, що в місті нормальне життя, абсолютно нормальне життя», – сказав Фіцо.

Проте сам їхати до Києва, щоб перевірити “локалізований конфлікт”, чомусь не став. Мабуть через вроджену сміливість цей колєга Орбана по любові до російських грошей , вирішив зустрітися з премєром України Денисом Шмигалем в Ужгороді. Попри те, що зустріч була офрекордс, про результати її Фіцо поспішив у фейсбуці доповісти своїм глядачам. І ще й з голосним звинуваченням словацьких ЗМІ, що вони, мовляв добре відділяють зерна від полови і дають глядачам полову. Тому він сам розкаже “усю правду” про успіхи перемовин. Та й тут таки збрехав.

«Виникла домовленість про те, що транзит російського газу через Україну, ймовірно («правде подобне» – в оригіналі, пед), продовжиться, і це чудова новина», — сказав Фіцо у відеозверненні http://surl.li/ptbkt (7 хвилина запису).

А ще прикрився турботою про Австрію та Італію, які отримають транзитом «від Словаччини» російський газ.

За таку звістку він отримав 14 тис лайків і півтори тисячі схвальних відгуків, на кшталт: “Пан Фіцо молодець, ви номер один, політик, яким він і має бути, я вірю в вас і сподіваюся, що ви поставите Словаччину на ноги”, “Дякую, прем’єр-міністре. Нарешті хтось зі здоровим глуздом”, “Пане Прем’єр-міністре, Ви унікальна людина, судячи з того, як я стежу за Вашими переговорами та візитами в країни, великий і досвідчений дипломат”, “Великий Прем’єр-міністре, велике Вам спасибі за те, що Ви робите для Словаччини”.

Не в такому захваті був український колєга. В прес-службі Кабміну заявили, що Фіцо на зустрічі чітко повідомили – продовження транзиту газу не буде.
«Позиція української сторони однозначна: транзитний контракт закінчується в кінці року, ми не збираємося говорити з росіянами і продовжувати контракт. Про це український прем’єр сказав своєму словацькому колезі», – повідомили Bloomberg News у прес-службі Шмигаля http://surl.li/ptbmm

Тобто прем’єр не просто “не так зрозумів ймовірність зі слів прем’єра України”, а йому прямо було сказано “говорити з росіянами про продовження контракту не збираємося”.

Сьогодні Інтерфакс-Україна окремо звернувся до прес служби Кабміну з питанням: казали щось прем’єру Словаччини про продовження транзиту чи він придумав.
Відповідь була точно такою ж: “ми не маємо наміру домовлятися з росіянами й подовжувати контракт, про що прем’єр-міністр України повідомив свого словацького колегу”. http://surl.li/ptbsx

Але симпатики прем’єра навряд чи взнають про це, принайнмі жодного коментаря про те, що Фіцо збрехав, йому на сторінку не пропустили.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja