Неправда про те, що під Бахмутом «ліквідовано» ватажка УНА-УНСО з Волині – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Неправда про те, що під Бахмутом «ліквідовано» ватажка УНА-УНСО з Волині

На сайті так званої ДНР опублікували фейкове повідомлення про ліквідацію військового з Рожищенщини. Неправдива інформація вийшла на ресурсі, підконтрольному росіянам. Мова йде Вадима Дмитрука із села Тростянка Копачівської громади. У повідомленні на 17 слів, яке транслюють двічі, правдивими є лише три слова – ім’я захисника та його позивний. Далі про це у матеріалі.

 

В оригіналі повідомлення має наступний зміст: «В Бахмуте ликвидирован глава волынской ячейки УНА-УНСО, идейный неонацист (сами видите, недалек человек был) Вадим Дмитрук с позывным «Сармат», – говорится в тексте.

По-перше, Вадим Дмитрук загинув не в Бахмуті, а на Київщині. По-друге, його ніхто не ліквідовував, він потрапив у дорожньо-транспортну пригоду.

По-третє, Вадим Дмитрук не був головою УНА-УНСО на Волині, а заступником керівника, при чому в період до повномасштабного вторгнення росіян.

По-четверте, УНА-УНСО – не є неонацистською організацією. Ця абревіатура розшифровується як Українська національна асамблея — Українська народна самооборона. Це – українська політична партія та громадський рух націоналістичного спрямування. З такою назвою зареєстрована Міністерством юстиції України 20 серпня 2015 року.

Нагадаємо, із Вадимом Дмитруком попрощалися у його рідному селі 10 квітня. Його поховали як гідного воїна, зі всіма військовими почестями.

Пропагандисти Путіна вже не одне десятиліття працюють над підміною понять нацизму та націоналізму. Українців вони давно почали називати нацистами або неонацистами.

Нацизм ― це ідеологія і практика німецького націонал-соціалізму. Це ― політичний тоталітарний рух, який сформувався в Німеччині та Австрії після Першої світової війни та ґрунтувався на ідеях германського експансіонізму та реваншизму, вождизму, ксенофобії, антисемітизму та вищості «арійської раси». Набув практичного втілення в діяльності Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини, очолюваної Адольфом Гітлером. 

Після приходу націонал-соціалістів до влади в Німеччині 1933 року ними була побудована тоталітарна держава, яка розв’язала Другу світову війну. Після поразки Німеччини націонал-соціалізм був засуджений Нюрнберзьким трибуналом (1946) як «злочин проти миру і проти людяності».

Нацизм і націоналізм ― абсолютно різні поняття.

Нацизм вітає захоплення інших територій, що характеризує його як імперську ідеологію. Націоналізм відстоює право націй на самоврядування та самовизначення. Нацизм є тоталітарною ідеологією з головною політичною фігурою вождя, якому належить уся влада в країні. При націоналізмі вся нація є єдиним правомірним джерелом політичної влади.

Український націоналізм ― це політична ідеологія та громадсько-політичний рух, що сповідує розвиток української самостійної національної держави та захист національної самобутності. Він передбачає насамперед національну самосвідомість, усвідомлення національної спільності групи людей, які живуть на території України.

 

Матеріал підготовлено фахівцями ресурсу «Брехунець»

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja